Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Dodatkowe 500 zł na dziecko. Skorzystać może jeszcze ponad pół miliona osób
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 04.03.2023 13:04

Dodatkowe 500 zł na dziecko. Skorzystać może jeszcze ponad pół miliona osób

pieniądze
Biznesinfo

ZUS przypomina, że nie wszyscy rodzice wykorzystali bon turystyczny. Czas na wykorzystanie mija 31 marca 2023 roku.

Bon turystyczny

 Świadczenie Bon Turystyczny przysługuje na każde dziecko, które ukończyło 18 lat, w tym na dzieci niepełnosprawne, które w dniu 18 lipca 2020 r. było lub były uprawnione do dodatku 500 plus lub opiekunowi. 

Świadczenie to wynosi 500 zł

Polski Bon Turystyczny można wykorzystać w ponad 28 000 miejsc w całej Polsce, nawet podczas jednodniowej wycieczki, bez noclegu lub w pobliżu miejsca zamieszkania. 

Termin skorzystania z bonu turystycznego

"Tylko do 31 marca można korzystać z bonu turystycznego. Na rodziców i opiekunów czeka jeszcze 562 tys. bonów" — przypomina na Twitterze Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Niewykorzystany bon przepada, nie można go również wymienić na gotówkę. Co ważne ten termin jest ostatecznym dla samego wykorzystania bonu do zrealizowania płatności, a to oznacza, że można go użyć teraz do opłacenia usługi turystycznej, która będzie zrealizowana już po tym terminie. 

Wniosek o bon

Jeśli rodzic lub opiekun pobiera 500 + na dziecko Polski Bon Turystyczny pojawi się automatycznie na jego profilu PUE ZUS .

Listę przedsiębiorców i organizacji, które honorują bon turystyczny, znajduje się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.