Czynsz poszybuje w górę przez pandemię?
Wikipedia/Pko
Autor Maria Glinka - 17 Kwietnia 2020

Zarządcy apelują do rządu. Za chwilę czynsze za mieszkania mogą poszybować ostro do góry

Czynsz za mieszkanie może drastycznie wzrosnąć, jeśli rząd nie wesprze zarządców nieruchomości. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe domagają się własnej tarczy antykryzysowej.

Czynsz znacznie wyższy przez pandemię?

Czynsz za mieszkanie już niedługo może być zdecydowanie wyższy, a wszystko przez koronawirusa – podaje piątkowa Rzeczpospolita.

Dlatego też administratorzy nieruchomości domagają się własnej tarczy antykryzysowej.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe zwracają uwagę, że w obecnych przepisach brakuje m.in. zwolnień podatkowych, umorzeń kredytów czy pokrycia części kosztów dezynfekcji budynków.

MON zdecydował się na podwyżki dla żołnierzy. Wielu z nich dostanie także bony na paliwoMON zdecydował się na podwyżki dla żołnierzy. Wielu z nich dostanie także bony na paliwoCzytaj dalej

Postulaty zarządców

W piśmie skierowanym do władz administratorzy postulują obniżenie kosztów eksploatacji budynków, a także czasowe zwolnienie z opłat z tytułu wieczystego użytkowania gruntów niezabudowanych na cele mieszkaniowe (drogi, place zabaw, parkingi) – podaje bankier.pl.

Prezes Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP Jerzy Jankowski wyznał, że konieczne jest wprowadzenie „zakazu podwyższania cen i taryf za dostawę mediów”, który miałby obowiązywać do końca tego roku.

Morawiecki zabrał głos w kwestii zamkniętych granic. Musimy uzbroić się w cierpliwośćMorawiecki zabrał głos w kwestii zamkniętych granic. Musimy uzbroić się w cierpliwośćCzytaj dalej

Niejasne przepisy

Co więcej, zarządcy zwrócili się do rządu z apelem o wskazanie konkretnych wytycznych, co robić, gdy mieszkaniec zachoruje na COVID-19.

Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Andrzej Piórecki podkreśla, że na ten moment przepisy nie rozstrzygają, czy władze sanitarne mają obowiązek powiadomić administratorów budynków o potwierdzonym przypadku koronawirusa. Jego zdaniem dookreślenie zasad procedowania zdecydowanie ułatwiłoby i przyspieszyłoby działanie zarządców w czasie pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Czy pandemii wirusa można było uniknąć? Dyplomaci informowali o niebezpieczeństwie już dwa lata temu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News