Biedronka
Wikipedia/Mateusz Giełczyński
Autor Paulina Musianek - 13 Sierpnia 2019

Referendum strajkowe w Biedronce, klientów może niedługo czekać protest pracowników

Biedronka będzie zmuszona do udostępnienia związkom zawodowym list pracowników potrzebnych do przeprowadzenia referendum strajkowego, jak zadecydował UODO.

Biedronka utrudniała związkom przeprowadzenie referendum

Biedronka, a dokładniej właściciel sieci sklepów Jeronimo Martins Polska S.A zostało zobligowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych do przekazania listy pracowników, co jest niezbędne do przeprowadzenia referendum strajkowego.

Referendum w sieci sklepów Biedronka rozpoczęło się w styczniu. Miało zakończyć się miało w kwietniu, jednak nadal trwa przez brak współpracy właściciela sieci. Wbrew Konstytucji Jeronimo Martins od siedmiu miesięcy nie udostępniało list pracowników. Dopiero 8 sierpnia UODO podjął decyzję nakazującą sieci przekazanie listy.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nakazuje udostępnienie przez Jeronimo Martins Polska S.A., z siedzibą w Kostrzynie na rzecz Organizacji Zakładowej nr 922 NSZZ „Solidarność” Jeronimo Martins Polska S.A., z siedzibą we Wrześni, danych osobowych pracowników zatrudnionych w Jeronimo Polska S.A. w dniu wydania niniejszej decyzji, w zakresie ich imion, nazwisk oraz miejsca świadczenia pracy celem przeprowadzenia referendum strajkowego. (...) W ocenie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Spółka okoliczności niniejszej sprawy wskazują, że żądanie Związku dotyczące udostępnienia danych osobowych wszystkich pracowników celem przeprowadzenia referendum strajkowego zasługuje na uwzględnienie. Decyzja jest ostateczna - czytamy w piśmie UODO, do którego udało się dotrzeć portalowi Tysol.

W ten sposób zakończenie referendum strajkowego będzie w końcu możliwe. Warto przypomnieć, że od samego początku przeprowadzania go związkowcy napotykali na szereg trudności. Sieć zabroniła prowadzenia głosowania na terenie sklepów, umieszczania ogłoszeń o o nim oraz dystrybuowania materiałów o referendum. Mało to wynikać z regulaminu bezpieczeństwa i porządku obowiązującego w firmie, jak tłumaczyła sieć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News