Awaria w UPC
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 28 Kwietnia 2020

Ogromna awaria UPC. Sparaliżowane miasta w całej Polsce i Europie

Awaria Internetu utrudniła dostęp do treści klientom UPC. Problemy z połączeniem występowały wczoraj we wszystkich dużych miastach zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Awaria nie tylko w Polsce

Awaria była wczoraj masowo zgłaszana przez abonentów UPC, którzy po południu i wieczorem nie mogli połączyć się z Internetem. W Polsce problem dotknął przede wszystkim mieszkańców największych miast: Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Szczecina, Poznania, Bydgoszczy, Zielonej Góry czy Lublina.

Doniesienia o usterce pojawiły się również w Szwajcarii, Czechach, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji – informuje Gazeta Wyborcza.

Nieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkachNieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkachCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Dramatyczny apel dyrektora szpitala. Auto wjechało w wózek z 1,5-rocznymi bliźniakami

Jaka była przyczyna awarii?

Pierwsze utrudnienia wystąpiły około godz. 18. Dane z portalu downdector.pl wskazują, że do szczytu awarii doszło tuz po godzinie 20. Liczba skarg wynosiła ok. 10 tys. i w 94 proc. dotyczyła Internetu, a w 4 proc. usterki całego systemu.

Warszawski oddział UPC szybko zareagował, ale na komunikat ze strony dostawy trzeba było czekać kilka godzin.

Tuż przed godz. 23 opublikował komunikat, w którym przyznał, że „w chwili obecnej w waszym miejscu zamieszkania występuje awaria następujących usług: Internet. Planowany termin usunięcia awarii to: 27.04.2020 22:51”.

Przedstawiciele sieci w dalszym ciągu nie odpowiedzieli na zapytania dotyczące przyczyn usterki.

UPC to polski dostawca usług telewizji kablowej oraz szerokopasmowego dostępu do Internetu i usług telefonicznych. Pod koniec 2019 r. z oferty spółki korzystało już 1,484 mln klientów w Polsce, co oznacza wzrost o 18,2 tys. w ciągu zaledwie kwartału. Przełożyło się to na podwyższenie przychodów o 1,63 mld zł.

WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitWP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło bardzo ważną zmianę. Będą nowe komunikaty w sprawie koronawirusa
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rząd o II etapie znoszenia obostrzeń i otwieraniu hoteli. Wiadomo kiedy premier poda datę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News