Allegro oferuje 11 tys. zł za jedną czynność
Autor Przemysław Terlecki - 16 Października 2019

Allegro oferuje pracę. Ponad 11 tys. złotych za tylko jedną czynność

Allegro znane jest dobrze wszystkim Polakom. Największa w Polsce internetowa platforma sprzedażowa oferuje klientom i nie tylko spore pieniądze za pomoc. Tym samym Allegro dołączyło do grona firm, które oferują pieniądze za pomoc w ramach specjalnego programu.

Allegro rozpoczęło, jak donosi Konputer Świat, największą tego typu akcję w całej Polsce. Zgodnie z doniesieniami portalu, Allegro uruchomiło bowiem akcję Bug Bounty, która polega na samodzielnym tropieniu błędów na stronie. Oczywiście poszukiwania błędów nie są prowadzone za darmo. Za każdą znalezioną lukę użytkownicy zaangażowani w akcję dostają pieniądze.

O jakich kwotach mowa? Portal Fakt.pl podaje, że chodzi o wynagrodzenie w przedziale od 200 do 3000 dolarów w zależności od szkodliwości ujawnionego błędu. W przeliczeniu na złotówki mowa o 780 do nawet 11 700 złotych. Dotąd w ramach programu zgłoszono 270 błędów, spośród których 100 stanowiło potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa Allegro i jego użytkowników.

Wyższa płaca minimalna uderzy w dzieci. Maluchy zostaną bez pieniędzyWyższa płaca minimalna uderzy w dzieci. Maluchy zostaną bez pieniędzyCzytaj dalej

Allegro nie szczędzi na eliminowaniu błędów

Program, który kierowany dotąd był jedynie do specjalistów w dziedzienie technologii informatycznych, obecnie otwierany jest na wszystkich zainteresowanych zgarnięciem sporej sumy za pojedynczą czynność. Akcja prowadzona jest od ubiegłego roku, a w sumie dotąd Allegro wydało w jej ramach 156 tys. złotych jako wynagrodzenie za znalezione błędy.

Bug Bounty ma również ograniczyć liczbę ataków i oszustów, których dopuszczają się cyberprzetępcy. Fakt.pl przypomina o tym, że w ostatnim czasie sporym problemem dla Allegro była akcja oszustów polegająca na podrobieniu do złudzenia wyglądu strony. Pod adresem iallegro.pl czy allegro.pl.ua można było kupić iPhone X 256 GB w cenie 1 tys. złotych, choć jego realna cena wynosi ponad 4 tys. złotych. Oczywiście po przelaniu pieniędzy za telefon nie mogliśmy spodziewać się jego otrzymania, a pieniądze przepadały na dobre.

Obrzydliwe znalezisko w przekąsce z Auchan. Zamarła, gdy to zauważyłaObrzydliwe znalezisko w przekąsce z Auchan. Zamarła, gdy to zauważyłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Chłopiec wysłał list do zmarłego taty. Kilka dni później listonosz przyniósł odpowiedź
  6. Emerytura w wieku 53 lat jest jednak realna? PiS wrócił do projektu, niedługo wiele może się zmienić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News