BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Allegro oferuje pracę. Ponad 11 tys. złotych za tylko jedną czynność

16 Października 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Allegro znane jest dobrze wszystkim Polakom. Największa w Polsce internetowa platforma sprzedażowa oferuje klientom i nie tylko spore pieniądze za pomoc. Tym samym Allegro dołączyło do grona firm, które oferują pieniądze za pomoc w ramach specjalnego prog

Allegro rozpoczęło, jak donosi Konputer Świat, największą tego typu akcję w całej Polsce. Zgodnie z doniesieniami portalu, Allegro uruchomiło bowiem akcję Bug Bounty, która polega na samodzielnym tropieniu błędów na stronie. Oczywiście poszukiwania błędów nie są prowadzone za darmo. Za każdą znalezioną lukę użytkownicy zaangażowani w akcję dostają pieniądze.

O jakich kwotach mowa? Portal Fakt.pl podaje, że chodzi o wynagrodzenie w przedziale od 200 do 3000 dolarów w zależności od szkodliwości ujawnionego błędu. W przeliczeniu na złotówki mowa o 780 do nawet 11 700 złotych. Dotąd w ramach programu zgłoszono 270 błędów, spośród których 100 stanowiło potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa Allegro i jego użytkowników.

Allegro nie szczędzi na eliminowaniu błędów

Program, który kierowany dotąd był jedynie do specjalistów w dziedzienie technologii informatycznych, obecnie otwierany jest na wszystkich zainteresowanych zgarnięciem sporej sumy za pojedynczą czynność. Akcja prowadzona jest od ubiegłego roku, a w sumie dotąd Allegro wydało w jej ramach 156 tys. złotych jako wynagrodzenie za znalezione błędy.

Bug Bounty ma również ograniczyć liczbę ataków i oszustów, których dopuszczają się cyberprzetępcy. Fakt.pl przypomina o tym, że w ostatnim czasie sporym problemem dla Allegro była akcja oszustów polegająca na podrobieniu do złudzenia wyglądu strony. Pod adresem iallegro.pl czy allegro.pl.ua można było kupić iPhone X 256 GB w cenie 1 tys. złotych, choć jego realna cena wynosi ponad 4 tys. złotych. Oczywiście po przelaniu pieniędzy za telefon nie mogliśmy spodziewać się jego otrzymania, a pieniądze przepadały na dobre.

Tagi:

internet jako źródło zarobkuPolskacyberbezpieczeństwo

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Ile zarabia petsitter w Warszawie? Prezes Petsy zdradza stawki, kwota jest pokaźna

Czytaj więcej >
Czas pracy w Polsce bije na głowę liczbę godzin przepracowanych np. przez Niemców

Praca

Minister zdradza kto dostanie pracę przy budowie polskiej elektrowni atomowej

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Praca

ZUS kontroluje L4. Wiele osób straci zasiłki

Czytaj więcej >

Praca

Kreatywna inwestycja w kreatywny sektor

Czytaj więcej >
Bezrobocie w Polsce

Praca

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane. Komentarz premiera Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wypowiedzenie umowy zlecenia – terminy, przepisy

Praca

Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić prawie 6 procent pracowników

Czytaj więcej >