Abonament RTV kontrola
praca własna
Autor Maria Glinka - 5 Sierpnia 2020

Kontrole pukają do drzwi w całej Polsce, mogą także do ciebie. Kara właśnie urosła do 735 zł

Podwyżka stawek za abonament RTV to nie jedyna niemiła niespodzianka, jaka czeka na użytkowników w przyszłym roku. Szykują się także podwyżki kar dla każdego, kto nie płaci za korzystanie z radia lub telewizora.

Abonament RTV - w górę nie tylko stawki

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o podwyżce stawek za abonament RTV. Użytkowanie telewizora wzrośnie o 1,80 zł (do 24,50 zł), a radia - o 0,50 zł (do 7,50 zł). Podwyżka będzie mniej dotkliwa jeśli zapłaci się za konkretny okres z góry. W przypadku radia opłata za dwa miesiące wynosi 14,60 zł, za trzy - 21,60 zł, za sześć - 42,80 zł, a za dwanaście - 81 zł. Każdy kto posiada telewizor lub telewizor w pakiecie z radiem zapłaci za dwa miesiące z góry 47,50 zł, za trzy - 70,60 zł, za sześć - 139,70 zł, a za dwanaście - 264,60 zł, jak podaje portal fakt.pl.

W związku z planowaną podwyżką stawek wzrosną także kary za ignorowanie obowiązku uiszczania opłaty w ramach abonamentu RTV. Jej wysokość to równowartość trzydziestokrotnej miesięcznej kwoty abonamentu RTV. W związku z podwyżkami od stycznia 2021 r. kara będzie wynosiła 735 zł, czyli o ponad 50 zł więcej niż obecnie.

Przestarzały abonament RTV

Na brak zasadności w podtrzymaniu abonamentu RTV wskazywali rozmówcy portalu fakt.pl. Płatnicy zwracali uwagę, że należność mocno uderza w seniorów. Ta archaiczna opłata została wprowadzona w momencie objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Użytkownicy, którzy nie płacą abonamentu RTV zaczęli być sprawdzani przez Pocztę Polską, choć pojawiły się również pogłoski, że w kontrole zaangażuje się także NIK.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News