BiznesINFO.pl

https://flickr.com/Narodowy-Bank-Polski

Wakacyjne 500 plus z ograniczonym czasem. Znamy już termin ważności świadczenia

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Dla kogo 500 plus na wakacje?

Wakacyjne 500 plus to głośny program pomocowy, który miał podnieść polską branżę turystyczną po pandemii koronawirusa, a Polaków zachęcić do spędzania urlopu w rodzimych kurortach. Ustawa o bonie turystycznym została przyjęta przez Sejm 15 lipca br., natomiast od 25 lipca na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej rejestrować mogą się przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne. 

500 plus na wakacje przyznane zostanie wszystkim rodzicom niezależnie od dochodów. Jednorazowe świadczenie będzie przysługiwało także tym rodzicom, którzy pracują za granicą. Wakacyjne 500 plus nie zostaje przyznane na podstawie wniosku. Wystarczy zarejestrować się w PUE ZUS i potwierdzić swoje dane. Bon turystyczny zostanie wysłany w formie elektronicznej za pomocą wiadomości mailowej lub wiadomości SMS. Przypomnijmy, że na dziecko do 18. roku życia przysługuje świadczenie w kwocie 500 zł, natomiast na dziecko niepełnosprawne zostanie przyznane 1000 zł.

Jak działa wakacyjne 500 plus?

Wakacyjne 500 plus wykorzystane może zostać tylko i wyłącznie na usługę hotelową lub turystyczną. Rodzice nie zapłacą nim za takie przyjemności dla swoich pociech jak lody, gofry, ciastka czy dmuchane zabawki do wody. Bonem nie można zapłacić także za bilety kolejowe czy autobusowe dla dzieci, ponieważ według przepisów ustawy, nie jest to usługa z zakresu branży turystycznej. Rodzice dzieci niepełnosprawnych będą mogli sfinansować swoim dzieciom chociażby turnus rehabilitacyjny. 

Co więcej, 500 plus na wakacje będzie można realizować częściowo. Oznacza to, że nie ma konieczności jednorazowego wykorzystania bonu turystycznego. Elektroniczne świadczenie w formie bonu nie może być wymieniane na inne środki płatnicze, np.: pieniądze. Bony będą ważne do 31 marca 2022, a skorzystać z nich będą mogły także dzieci urodzone do końca 2021 roku.

Tagi:

Dziecko500 plus

Podobne artykuły

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Domeny rządowe odsyłają na strony dla dorosłych
Czytaj więcej >

Finanse

Pakiet darmowych badań dla każdego ubezpieczonego w NFZ. Sprawdzamy, kiedy obowiązuje refundacja
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]