500 plus pozwoli sfinansować najważniejsze potrzeby
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Października 2019

500 plus dla seniorów. Emerycie, nie zwlekaj, bo stracisz pieniądze

500 plus dla potrzebujących, w tym emerytów, jest przyznawane już od początku października. Należy jednak pamietać o jak najszybszym złożeniu wniosku o przyznanie świadczenia. Od tego będzie zależeć, kiedy dodatek będzie wypłacany.

500 plus dla seniorów

500 plus dla emerytów to dodatek dla tych najbardziej potrzebujących. Aby otrzymać dodatkowe świadczenie, należy złożyć odpowiedni wniosek w dowolnej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Taki wniosek można też przesłać drogą pocztową. Plik zawierający wniosek ESUN gotowy do druku można pobrać ze strony internetowej ZUS, bądź otrzymać go w instytucji.

Wnioski o dodatek emerytalny można złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku gdy zainteresowany jest rolnikiem, powinien składać wniosek w KRUS-ie. Z kolei “mundurowi”, którzy chcą otrzymać świadczenie muszą złożyć wniosek do zakładów emerytalno-rentowych.

500 plus dla prawie miliona osób

Początkowo 500 plus dla emerytów i niepełnosprawnych miały otrzymywać tylko te osoby, które dostają najniższą emeryturę na poziomie 935 zł netto. Z dodatku miało skorzystać ok. 300 tys. osób, jednak Senat zgodził się na poprawki nałożone przez rząd, podnoszące limit dochodowy z 1100 zł do 1600 zł. Dzięki temu program obejmie w sumie ok. 850 tys. osób.

Jeszcze na początku tego miesiąca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że złożono już ok. 200 tys. wniosków o przyznanie 500 plus dla emerytów. Szacuje się, że niemal połowa z nich będzie zaakceptowana, a do potrzebujących osób trafi przysługujący im dodatek.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News