Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > 500 plus dla seniorów. Emerycie, nie zwlekaj, bo stracisz pieniądze
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 15.10.2019 02:00

500 plus dla seniorów. Emerycie, nie zwlekaj, bo stracisz pieniądze

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

500 plus dla seniorów 

500 plus dla emerytów to dodatek dla tych najbardziej potrzebujących. Aby otrzymać dodatkowe świadczenie, należy złożyć odpowiedni wniosek w dowolnej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Taki wniosek można też przesłać drogą pocztową. Plik zawierający wniosek ESUN gotowy do druku można pobrać ze strony internetowej ZUS, bądź otrzymać go w instytucji.

Wnioski o dodatek emerytalny można złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku gdy zainteresowany jest rolnikiem, powinien składać wniosek w KRUS-ie. Z kolei “mundurowi”, którzy chcą otrzymać świadczenie muszą złożyć wniosek do zakładów emerytalno-rentowych.

500 plus dla prawie miliona osób

Początkowo 500 plus dla emerytów i niepełnosprawnych miały otrzymywać tylko te osoby, które dostają najniższą emeryturę na poziomie 935 zł netto. Z dodatku miało skorzystać ok. 300 tys. osób, jednak Senat zgodził się na poprawki nałożone przez rząd, podnoszące limit dochodowy z 1100 zł do 1600 zł. Dzięki temu program obejmie w sumie ok. 850 tys. osób.

Jeszcze na początku tego miesiąca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że złożono już ok. 200 tys. wniosków o przyznanie 500 plus dla emerytów. Szacuje się, że niemal połowa z nich będzie zaakceptowana, a do potrzebujących osób trafi przysługujący im dodatek.