Zakaz handlu zostanie złagodzony. Co to oznacza?
biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 13 Marca 2020

Zakaz handlu został złagodzony. Wszystko po to, aby nie dopuścić do fatalnej sytuacji

Zakaz handlu w niedzielę w związku z koronawirusem zostanie złagodzony – informuje Money.pl.

Zakaz handlu złagodzony?

Niedzielny zakaz handlu zostanie częściowo złagodzony – wynika z informacji portalu. Co to konkretnie oznacza? W niedzielę sklepy będą mogły być towarowane. Wszystko po to, by w związku z koronawirusem, a ściślej zwiększonym zainteresowaniem klientów zakupami, towaru w sklepie nie zabrakło.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skok

Rządzący rozważają natomiast zamknięcie dużych galerii handlowych, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu”, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze dziś.

- Zamknięcie granic dla ruchu lotniczego, kolejowego i autobusowego oraz zamknięcie galerii handlowych jest bardzo mocno rozważane. Decyzja w ciągu kilku godzin - słowa szefa BBN cytuje na Twitterze prowadząca wywiad Kamila Biedrzycka.

Money.pl przypomina, że w czwartek decyzję o zamknięciu sklepów wydał włoski rząd. Nie obejmuje on jednak tylko wielkopowierzchniowych, ale wszystkie sklepy i punkty usługowe, wszystkie bary i restauracje. Czynne pozostają jedynie sklepy z żywnością, artykułami pierwszej potrzeby oraz apteki.

Przypomnijmy, że według przyjętego harmonogramu najbliższa handlowa niedziela obowiązywać będzie 5 kwietnia, tydzień przed świętami wielkanocnymi.

W jednej grupie śmiertelność jest o wiele większa, lekarze szukają przyczyny. Nie tylko wiek ma znaczenieW jednej grupie śmiertelność jest o wiele większa, lekarze szukają przyczyny. Nie tylko wiek ma znaczenieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce stale rośnie. Tylko w piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 kolejnych potwierdzonych przypadkach wirusa. W sumie zakażone koronawirusem w Polsce są 64 osoby (stan na 13 marca na godz. 14.30).

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News