Będą obostrzenia na Wszystkich Świętych?
Wikimedia/Andrzej Błaszczak
Autor Radosław Święcki - 4 Października 2020

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Czy w związku z pandemią koronawirusa należy spodziewać się obostrzeń przez które 1 listopada będzie wyglądał inaczej niż zwykle? Głos w tej sprawie zabrał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Będą obostrzenia na Wszystkich Świętych?

Z powodu pandemii koronawirusa zupełnie inaczej niż zazwyczaj wyglądała w tym roku Wielkanoc, czy podobnie będzie z Dniem Wszystkich Świętych? Miliony Polaków jak co roku 1 listopada planują wizyty na grobach swoich bliskich, co w wielu wypadkach wiązać się będzie z dalekimi podróżami. Czy w związku z rekordowymi statystykami dotyczącymi nowych zachorowań Ministerstwo Zdrowia wprowadzi obostrzenia, które pokrzyżuja te plany?

Wątek ewentualnych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone 1 listopada pojawił się podczas czwartkowej konferencji prasowej wiceministra zdrowia Waldemara Kraski.

- Rzeczywiście, za miesiąc będzie 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, kiedy Polacy gremialnie przemieszczają się po całym kraju, odwiedzają groby swoich najbliższych. Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed nami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść - zapowiedział wiceszef resortu zdrowia, podkreślając, że w tym okresie kontakty międzyludzkie mogą skutkować zakażeniem.

Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusaNajpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Emerytura jak najszybciej. Niepokojące dane pokazują co może nas czekać
2. Cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź rzecznika rządu
3. Świetne wieści od ekspertów PKO BP. Polacy mają powody do radości

Konkretne decyzje w sprawie obostrzeń w związku z Dniem Wszystkich Świętych, jak zapowiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Kraska, zostaną podane do publicznej wiadomości najwcześniej w połowie października, a najpóźniej na tydzień przed 1 listopada.

Zachorowało ponad 100 tys. osób

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie 2367 nowych zachorowań na koronawirusa i śmierci 34 osób. Dziś liczba zakażeń wyniosła 1934, zaś zgonów - 26. Łączna liczba zachorowań od początku pandemii przekroczyła w niedzielę barierę 100 tys. (100 074), z powodu wirusa zmarło w Polsce 2 630 osób.

Wrocław: Poszli na zwykły spacer i zobaczyli w Odrze wielkiego, egzotycznego stwora. Trwają już poszukiwania zwierzęciaWrocław: Poszli na zwykły spacer i zobaczyli w Odrze wielkiego, egzotycznego stwora. Trwają już poszukiwania zwierzęciaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP Info znalazło sobie nowego "eksperta" po aktorze i gwiazdorze disco polo. Zrobi karierę?
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Rząd dał ci dofinansowanie? Teraz zabierze podatek
  4. Robert Lewandowski wycofuje się z kontrowersyjnej inwestycji. Szemrany wspólnik nie pomagał
  5. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu. Od kwoty nowej opłaty zrobi Ci się słabo
  6. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News