pieniadze-pixabay-jarmoluk
Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Maja 2020

Zmiany w świadczeniu cię ucieszą. Waloryzacja podniesie twoją emeryturę o niemal 10%, jest już termin

Waloryzacja roczna wyniesie 8,94 proc. - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To świetna wiadomość dla osób, które wybierają się na emeryturę. Jednak żeby skorzystać z waloryzacji, trzeba poczekać do lipca. Dzięki temu można uzyskać większe pieniądze.

Waloryzacja w lipcu znacznie podniesie emeryturę

Wszystkie osoby, które planują przejście na emeryturę, powinny poczekać do lipca. Jak podaje dziennik “Fakt”, złożenie wniosku w tym miesiącu zagwarantuje znacznie wyższą emeryturę dzięki corocznej waloryzacji kapitału początkowego i składek.

MRPiPS poinformował, że wskaźnik tegorocznej waloryzacji wyniesie 8,94 proc. I to właśnie o taki procent zostaną podniesione wszystkie oszczędności zbierane na koncie w ZUS. W efekcie emerytura będzie wyższa.

Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneGdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneCzytaj dalej

Poczekaj na waloryzację

Dla przykładu: przy oszczędnościach w ZUS na poziomie 500 tys. zł przejście na emeryturę w maju lub czerwcu daje świadczenie w wysokości 1912 zł. Ale jeśli poczekamy ze składaniem wniosku do lipca, to dzięki waloryzacja emerytura wyniesie 2082 zł, czyli o 170 zł więcej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?

Znaczenie tej waloryzacji dla emerytury podkreśla na łamach “Faktu” Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan. Jego zdaniem dzięki waloryzacji rocznej, przyszły emeryt zyskuje więcej, niż gdyby oszczędności trzymał na koncie bankowym. I dodaje, że żaden bank nie zagwarantuje takiego oprocentowania.

Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśMarki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśCzytaj dalej

Czerwcowa emerytura na majowych zasadach

W tym roku seniorzy nie muszą bać się przejścia na emeryturę w czerwcu. Do tej pory był to jedyny miesiąc, kiedy emerytury były niekorzystnie wyliczane, na czym można było stracić setki złotych. Jednak w końcu rozwiązano problem czerwcowych emerytur, które mają być wyliczane według zasad z maja. Jednak jeśli ktoś ma taką możliwość, to lepiej, żeby zaczekał na lipiec. Wtedy skorzysta z rocznej waloryzacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martwy były milicjant w mieszkaniu. Jego żona też nie żyje
  2. Pierwsze objawy cukrzycy. Lepiej ich nie lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zwiedzali piękną rezydencję, nikt nie spodziewał się tego, co znajdą w piwnicy. Niesamowite
1 czerwca Dzień Dziecka, ale prezent od ZUS dostaną emeryci. Zarobią dużo więcej pieniędzy1 czerwca Dzień Dziecka, ale prezent od ZUS dostaną emeryci. Zarobią dużo więcej pieniędzyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News