Wakacje mogą się nie udać przez strajk pilotów
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 27 Lipca 2019

Samolotem na wakacje? Uważaj, piloci tych linii chcą strajkować

Wakacje mogą się nie udać tym, którzy zdecydowali się na lot samolotem do miejsca wypoczynku. Okazuje się, że pewne linie lotnicze zagrożone są strajkiem. Mowa o liniach Ryanair oraz British Airways.

Wakacje samolotem? Niekoniecznie z Ryanairem oraz British Airways. Jak donosi portal INNPoland, do rąk pilotów tych pierwszych linii trafiły już karty do głosowania. Ci mają zdecydować, czy dojdzie do strajku. Podobnie sytuacja ma się w British Airways, w których to liniach piloci również są gotowi na walkę o swoje prawa. Niestety, wiele wskazuje na to, że odwołane i opóźnione loty będą miały miejsce podobnie, jak było to w zeszłym roku.

Co takiego nakłania pilotów do strajku? W Ryanairze pracownicy wskazują na problem emerytur, utratą ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ale także problematyczne są kwestie dotyczące świadczeń macierzyńskich, zasiłków, a nawet przejrzystość i spójność struktury wynagrodzeń ich zdaniem sprawia problemy. Do 7 sierpnia piloci będą wybierać, czy do strajku dojdzie. Jeśli opowiedzą się za nim, ten zacznie się w drugiej połowie miesiąca, około 2 tygodnie po pozytywnej opinii pilotów.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

Wakacje z Ryanairem czy British Airways mogą nie dojść do skutku

O ile sprawa w Ryanairze nie jest jasna, o tyle wiadomo już, że piloci British Airways do strajku doprowadzą, jak informuje INNPoland. Ci są już bowiem po głosowaniu, podczas której za opcją strajkową opowiedziało się 4,5 tys. na 5 tys. pilotów linii. Nieznana jest data rozpoczęcia strajku, ale prawdopodobnie dojdzie do niego w pierwszym tygodniu sierpnia.

W wypadku British Airways mowa o podwyżkach. Piloci chcą jej wyższej niż ta, którą zapropnował zarząd firmy - 11,5%. Dzień strajku ma kosztować brytyjskie linie lotnicze aż 50 mln funtów. Związki zawodowe pilotów wskazują, że lepiej więc dla linii lotniczych zgodzić się na żądania pilotów. Takie rozwiązanie ucieszyłoby z pewnością nie tylko pilotów, ale również i podróżujących, którzy na wakacje wykupili bilety właśnie British Airways.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News