Trzynastka została potwierdzona przez premiera. Wypłata już w przyszłym roku
Flickr/ fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Listopada 2019

Premier w expose odniósł się do Trzynastki i 14. emerytury. Zapowiedział walkę o polskich emerytów

Trzynastka i czternastka zostaną wypłacone - ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas swojego expose w Sejmie. Szef rządu zapowiada, że Prawo i Sprawiedliwość będzie walczyć o emerytów.

Trzynastka i czternastka - Premier potwierdza

Trzynastka, czternastka oraz rozbudowa domów seniora - tak premier Mateusz Morawiecki chce walczyć o emerytów. Szef rządu zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuować program Emerytura Plus. Jak podaje biznes.radiozet.pl, trzynastka ma zostać wypłacona w przyszłym roku, natomiast 14. emerytura ma trafić do seniorów w 2021 roku. Działania na rzecz seniorów oraz reformy emerytalne zostały już zapisane w programie Prawa i Sprawiedliwości. Emerytura minimalna ma zostać podniesiona do 1200 złotych.

Jak podaje biznes.radiozet.pl, rząd chce, by trzynastka została na stałe, tak samo jak obecny wiek emerytalny. Będzie też 14. emerytura. Osoby, które będą miały prawo do świadczeń w wysokości niższej niż 120 procent wysokości przeciętnej emerytury, dostaną czternastkę. Pierwszych wypłat czternastej emerytury można się spodziewać w 2021 roku.

Obrazy BiznesINFO"Nikt nie będzie miał emerytury niższej niż 1600 zł". Powraca postulat równej emerytury dla każdegoCzytaj dalej

Trzynastka za kasę niepełnosprawnych

Pojawia się pytanie, jak rząd zamierza sfinansować dodatkowe świadczenia. Ostatnio media informowały o najnowszym pomyśle rządu, który wzbudza wiele kontrowersji. “Gazeta Wyborcza” informowała o projekcie nowelizacji, który został złożony w środę przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Projekt zakłada, że trzynastka zostanie sfinansowana z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który powstał w styczniu tego roku. Fundusz, którego głównym założeniem miało być wspieranie osób niepełnosprawnych, będzie musiał zostać przeznaczony na wypłaty dla emerytów. Z nazwy instytucji usunięto frazę “osób niepełnosprawnych”. W efekcie teraz nazywać się będzie Funduszem Wsparcia i zasponsoruje seniorom emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopak miał mieć operację, zostawił na ciele wiadomość dla lekarza. Chirurg dochodził do siebie 30 minut
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News