BiznesINFO.pl > Motoryzacja

Motoryzacja

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:06 Od stycznia na drogach nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Ich właściciele mogą liczyć na spore przywileje

Zielone tablice rejestracyjne mają mieć samochody, które jeżdżą na energię elektyczną lub wodór. Zmiana powstała na mocy ustawy o elektromobliności i paliwach alternatywnych, o czym pisze Businnes Insider Polska. Zmieni się jedynie tło tablic, napisy pozostają w kolorze czarnym. To jednak nie jest jedyna zmiana, bowiem samochody oznaczone będą także naklejkami. Naklejki z czerwoną obwódką powędrują na samochody elektryczne, z żółtą natomiast na te o napędzie wodorowym. W przypadku samochodów hybrydowych nic się jednak nie zmienia.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:06 Kierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroli

Zasady kontroli drogowej czy też zasady przyznawania mandatów ulegają z czasem zmianom, jednak w roku 2020 mamy prawdziwy natłok nowych przepisów. Lepiej znać te najważniejsze, aby uniknąć wielu problemów. Zapoznaj się z najważniejszymi zmianami, klikając w kolejny slajd.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:05 Bardzo ważna zmiana dla kierowców. Teraz dowiesz się znacznie więcej o samochodzie, który chcesz kupić

Dane dotyczące auta będzie można sprawdzić w zakładkach "Historia Pojazdu" i "Mój Pojazd". Znajdziemy tam m.in. informacje dotyczące przebiegu auta przed wymianą licznika.Serwis Bankier.pl przypomina, że od 1 stycznia stan licznika wpisywany jest do CEP nie tylko podczas okresowych badań technicznych, ale też podczas każdej kontroli drogowej. Dzięki zwiększonej częstotliwości uzupełniania bazy danych oraz dostępowi do nich w CEP, osoba zainteresowana zakupem auta będzie miała możliwość oszacowania faktycznego sposobu korzystania z auta przez dotychczasowego właściciela.