Tauron informuje klientów, że ma zapasy paliw
pixabay/ri
Autor Radosław Święcki - 17 Marca 2020

Tauron poinformował klientów o ilości swoich zapasów. Sprawa dotyczy dostępu do prądu i ciepła

Tauron zachowuje ciągłość produkcji i dystrybucji energii elektrycznej – zapewnia spółka w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Tauron informuje w komunikacie prasowym o podjęciu działań prewencyjnych w związku z aktualną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

- Podjęte działania prewencyjne, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom oraz ciągłość funkcjonowania Grupy TAURON, co z kolei gwarantuje pewność dostaw energii elektrycznej i ciepła dla naszych klientów. W trosce o ich zdrowie zawiesiliśmy działanie Punktów Obsługi Klienta, wzmacniając jednocześnie elektroniczne formy kontaktu - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Lidl poinformował klientów o zmianach w funkcjonowaniu sklepów. Zakupy będziesz robił zupełnie inaczejLidl poinformował klientów o zmianach w funkcjonowaniu sklepów. Zakupy będziesz robił zupełnie inaczejCzytaj dalej

Tauron ogranicza prace

Spółka informuje też o ograniczeniu zaplanowanych prac.

- Pracownicy spółki dokonują odczytów liczników oraz innego rodzaju prac tylko w sytuacji, gdy licznik znajduje się w miejscu ogólnodostępnym, a jego obsługa nie wymaga wejścia do lokalu mieszkalnego. W pozostałych przypadkach Spółka prosi klientów o podawanie stanu licznika telefonicznie na numer wskazany w zawiadomieniu o odczycie lub mailowo poprzez formularz – czytamy w komunikacie.

To już oficjalne, podjęto nagłą decyzję. Teraz kwota raty waszych kredytów będzie zupełnie innaTo już oficjalne, podjęto nagłą decyzję. Teraz kwota raty waszych kredytów będzie zupełnie innaCzytaj dalej

- Obsługa techniczna układów pomiarowo-rozliczeniowych wewnątrz lokali będzie prowadzona w przypadkach awaryjnych, dotyczących braku zasilania – dodano.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

Są zapasy paliw

W komunikacie poinformowano również, że bez zakłóceń funkcjonuje też spółka Tauron Wytwarzanie. Bloki produkujące energię elektryczną, którymi dysponuje spółka, mają zmagazynowane zasoby paliwa produkcyjnego - węgla, oleju opałowego - i innych materiałów oraz produktów niezbędnych do produkcji energii elektrycznej i ciepła. Nie ma konieczności korzystania z dostaw zewnętrznych przez co najmniej 30 dni.

- Biorąc pod uwagę bieżące obciążenie naszych elektrowni, zgromadziliśmy zapasy paliw umożliwiające nieprzerwaną pracę jednostek przez około sto dni – mówi Patrycja Hamera, rzecznik prasowy Tauron Wytwarzanie.

Tauron Wytwarzanie zamówił też siedem tysięcy całodziennych racji żywnościowych. Jest to jedno z działań prewencyjnych, na wypadek potencjalnej sytuacji kryzysowej w strategicznym dla bezpieczeństwa kraju segmencie wytwarzania energii.

Spółka informuje również, że pracownicy elektrowni i kopalni, ze względu na charakter wykonywanej pracy, poddawani są dodatkowym badaniom przed wpuszczeniem ich na teren zakładów. Każdy osoba wchodzący na zakład ma codziennie mierzoną temperaturę ciała oraz wypełnia specjalną ankietę składającą się z trzech pytań.

- Każdy, kto wchodzi lub wjeżdża na teren kopalni jest zobowiązany do poddania się pomiarowi temperatury ciała, który wykonują odpowiednio wyposażeni pracownicy służby ochrony przed wejściem na teren Spółki. Pomiar temperatury ciała jest dokonywany za pomocą termometru bezdotykowego – komentuje Daniel Iwan, rzecznik prasowy Tauron Wydobycie.

Ministerstwo Rozwoju ze specjalnym apelem do wszystkich Polaków, którzy planują podróżMinisterstwo Rozwoju ze specjalnym apelem do wszystkich Polaków, którzy planują podróżCzytaj dalej

W komunikacie spółka informuje również m.in. o podjęciu szeregu działań w ramach prewencji wewnętrznej.

- Od 2 marca prowadzona jest akcja informacyjna o koronawirusie i zasadach higieny ciała. W biurach i przestrzeniach produkcyjnych przeprowadzono zapobiegawczą dezynfekcję, zainstalowano dozowniki z płynem dezynfekującym – czytamy w komunikacie.

Tauron poinformował również, że większość pracowników biurowych spółki została oddelegowana do pracy zdalnej lub zachęcona do skorzystania z opieki nad dziećmi. Powołano również interdyscyplinarne zespoły do reagowania na zmieniającą się sytuację, dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  2. Zaskakujące słowa zastępcy brytyjskiego premiera. "Trzeba zarazić około 60 procent ludzi i tego właśnie chcemy"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News