BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Szef MSWiA o możliwości przyjęcia uchodźców z Ukrainy: Przygotowujemy się na różne scenariusze
Joanna Leja
Joanna Leja 22.03.2022 09:31

Szef MSWiA o możliwości przyjęcia uchodźców z Ukrainy: Przygotowujemy się na różne scenariusze

mapa polska (1)
flickr/kancelaria premiera

To oczywiste, że w związku z sytuacją na Ukrainie przygotowujemy się na różne scenariusze. Jednym z nich są działania wojewodów związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy, którzy z powodu możliwego konfliktu, mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia" – poinformował na Twitterze szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Wojewodowie kontaktują się z samorządowcami ws. miejsc dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy, poinformował o tym prezydent Ciechanowa i sekretarz Związku Miast Polskich Krzysztof Kosiński.

Rosyjskie wojska koncentrują się przy granicy z Ukrainą. Działania te wywołują poważne obawy w krajach zachodnich, których przywódcy uważają, że istnieje ryzyko działań zbrojnych ze strony tego kraju. Moskwa twierdzi, że nie ma takich planów, jednocześnie żądając od USA i NATO gwarancji o nierozszerzaniu Sojuszu o Ukrainę oraz wycofaniu jego infrastruktury "od granic Rosji".

Tagi: Polska