Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Środki z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego trafią do 615 tys. dzieci. Minister podała liczby
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:29

Środki z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego trafią do 615 tys. dzieci. Minister podała liczby

ważne pieniądze
Biznes Info

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy trafi do 615 tys. dzieci, powiedziała dzisiaj minister Maląg. Świadczenie będzie należało się na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do 36. miesiąca życia.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg mówiła dzisiaj, że utworzenie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego ma za zadanie poprawić sytuację demograficzną w Polsce.

Minister powiedziała też, że program ma zapewnić wsparcie dla rodziców do 3. roku życia. RKO ma być przez rząd bardzo ściśle przemyślanie w celu zapewnienia rodzicom jak największej pomocy.

ZUS przyjmie świadczenia

Pomoc trafić ma do rodziców aż 615 tys. dzieci, którzy będą musieli złożyć odpowiednie wnioski do ZUS, który będzie zajmował się wypłatami świadczeń z programu.

Świadczenia na dzieci w wieku od 12. do 36. miesiąca życia będą przyznawane przez rząd od 1 stycznia 2022 r. Pomoc będzie przyznawana na drugie i kolejne dziecko i rodzice sami będą mogli wybrać w jakiej formie przyjąć świadczenie.

Ogólnie na dziecko przysługiwać będzie dodatkowe 12 tys. zł, które może zostać wypłacone przez 2 lata w okresie 24 miesięcy, po 500 zł miesięcznie, ale także przez 12 miesięcy po 1000 miesięcznie.