BiznesINFO.pl
węgiel PGG

PGG

Spora zmiana w sklepie internetowym PGG. W Boże Ciało nie będzie czynny, zmieni się też realizacja przelewów

13 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

PGG ogłosiło, że przelewy tradycyjne w swoim sklepie internetowym zaczęła realizować za pomocą systemu DOTPAY. Zmiana ma pomóc w usprawnieniu księgowania, a przy tym w lepszym funkcjonowaniu sklepu, który nadal mierzy się z problemami związanymi ze zbyt dużą ilością chętnych na zakup węgla. Ponadto w Boże Ciało (16 czerwca) e-sklep PGG będzie nieczynny.

Zakupy w PGG we wtorki i czwartki po 16:00

Jakiś czas temu mierzący się ze zbyt dużą ilością chętnych na zakupy sklep internetowy PGG postanowił zawęzić sprzedaż do wtorku i czwartku. W te dni tygodnia towar umieszczany jest w ofercie od godz. 16:00 i można do zakupić do wyczerpania zapasów. W związku z tym, że tego roku Boże Ciało wypada 16 czerwca, w najbliższy czwartek zakupy w sklepie internetowym PGG nie będą możliwe, podał portal dlahandlu.pl.

Dodatkowo PGG zdecydowało się na wprowadzenie limitów, jedno gospodarstwo domowe może więc zakupić maksymalnie 5 ton węgla w ciągu roku.

Sklep internetowy PGG obsługuje rekordową ilość klientów

Od początku roku sklep internetowy PGG obsłużył niemal 100 tys. klientów, do których trafiło 370 tys. ton węgla. We wtorek (7 czerwca) PGG pochwaliła się rekordem, kiedy to do swojego sklepu internetowego skierowała 25 tys. ton węgla.

Oprócz przejścia na system rozliczeń przelewów dzięki DOTPAY, o czym informuje portal dla handlu.pl, PGG przeprowadziło także modyfikacje informatyczne, które dają obecnie możliwość realizacji większej ilości transakcji w jednym czasie.

Sklep internetowy PGG oferuje węgiel w cenach 800-1100 zł za tonę. Tak niska cena w stosunku do tej, którą można zastać na składach opału (3 tys. zł za tonę) związana jest ze sprzedażą węgla po cenie wydobycia. PGG jest spółką Skarbu Państwa.

Tagi:

PGGwęgiel

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

Pompy ciepła biją kolejne rekordy popularności. Widać to już nawet na giełdzie

Czytaj więcej >

Energetyka

Prezes PGE: czeka nas bardzo trudna zima. Powinniśmy oszczędzać energię

Czytaj więcej >
jacek sasin

Energetyka

Gazprom będzie rozliczony ze swoich działań. Jacek Sasin zapowiada konsekwencje

Czytaj więcej >

Energetyka

Polska i Niemcy zacieśniają współpracę energetyczną. Umowa jest gotowa

Czytaj więcej >
sejm

Energetyka

Sejm podjął decyzję, ustalona cena węgla stała się faktem. 996,60 zł za tonę

Czytaj więcej >
Raty wzrosną o 200 zł?

Energetyka

Program "Czyste Powietrze" nadal czeka na wnioski. Możesz dostać nawet 69 tys. zł

Czytaj więcej >