Sondaż wybory parlamentarne
Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz
Autor Konrad Karpiuk - 30 Sierpnia 2020

Sondaż parlamentarny. Tylko trzy partie w Sejmie, rośnie przepaść

Sondaż CBOS dotyczący sympatii wyborczych Polaków, nie pozostawił zbyt wielu wątpliwości. Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w sierpniu, jedynie trzy partie weszłyby do Sejmu.

Sondaż CBOS zaskakują. Tylko trzy partie w Sejmie

Najnowszy sondaż okazał się wyjątkowo mało łaskawy dla Lewicy, która w poprzednich wyborach parlamentarnych (w 2019 roku) uzyskała bardzo dobry wynik 12,56 proc. Według najnowszego badania CBOS, ugrupowanie nawet nie przekroczyłoby progu wyborczego, podobnie jak Polskie Stronnictwo Ludowe. Wybory w sierpniu ponownie wygrałby PiS z koalicjantami.

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wynosi aż 44 proc., co jest wzrostem o dwa punkty procentowe względem ubiegłego miesiąca. Zaraz za nimi byłaby Koalicja Obywatelska, która straciła 5 proc. poparcia i obecnie ma jedynie 19 proc. Trzecią i ostatnią siłą w Sejmie byłaby Konfederacja, której poparcie wzrosło o 1 punkt procentowy, obecnie uzyskałaby 8 proc. w wyborach.

Rosjanie sami nie chcą swojej szczepionki. Sondaż nie pozostawia złudzeńRosjanie sami nie chcą swojej szczepionki. Sondaż nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Szefowa ZUS z zaskakującą informacją dla seniorów. Klasyczna forma emerytur i zasiłków zniknie?
3. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu

Dwie mocne partie pod progiem. Wiele się może jeszcze zmienić

Natomiast Nowa Lewica, czyli wspólna partia SLD i Wiosny otrzymała jedynie 4 proc. poparcia (spadek o 2 punkty proc.). Pod progiem znalazła się także ugrupowanie PSL-Kukiz'15 z wynikiem 3 proc. poparcia. Warto zaznaczyć, że obie partie w wyborach parlamentarnych w 2019 roku znalazły się w Sejmie, a Lewica uzyskała ponad 10 proc. głosów.

W sondażu CBOS udało się także ustalić, że 14 proc. ankietowanych, mimo że zadeklarowało uczestnictwo w wyborach, nie chciało wskazać partii, na którą zagłosuje. Warto przy tym zaznaczyć, że taka ilość głosów może przesądzić o wejściu niektórych partii do Sejmu. Z kolei 4 proc. badanych stwierdziło, że zagłosuje na "inne ugrupowanie".

Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjneNauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie
  2. Niebezpieczeństwo nadciąga nad Polskę. "Superkomórki i tornada"
  3. Owca została sprzedana za astronomiczną cenę. Jest najdroższym w historii przedstawicielem swojego gatunku
  4. Rosną problemy z bonem turystycznym. Nawet 500 tys. osób może być odciętych od pieniędzy, ty także
  5. Wchodzą w życie obostrzenia w wyznaczonych strefach. Wiemy już gdzie i jakie
  6. Wczoraj wszyscy rzucili się na łowy w Lidlu. Błąd, dzisiaj jest o niebo lepiej, wszystko z 1 powodu

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News