By Marcin Białek - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5136361
By Marcin Białek - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5136361
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Maja 2020

Nowy sondaż wyborczy. Prezydent może być coraz bardziej zaniepokojony

Sondaż prezydencki: Andrzej Duda nadal może liczyć na największe poparcie i pierwszą turę wyborów wygrywa. Ale w drugiej jego zwycięstwo wcale nie jest takie pewne. Z badania wynika, że może przegrać z trzema ścigającymi go kandydatami. Kolejny raz wzrost poparcia notuje Rafał Trzaskowski - informuje wtorkowa “Rzeczpospolita”.

Sondaż prezydencki. Trzaskowski goni Dudę

Z najnowszego sondażu IBRiS dla “Rzeczpospolitej” wynika, że nadal największe poparcie ma Andrzej Duda, na którego głos chce oddać 41 proc. wyborców. Ale dziennik zwraca uwagę, że tendencja jest optymistyczna dla Rafała Trzaskowskiego. Poparcie Dudy spada z każdym kolejnym sondażem, a akcje prezydenta Warszawy rosną. W tym momencie na Rafała Trzaskowskiego chce zagłosować 26,7 proc. wyborców.

Sondaż prezydencki. Trzaskowski ma największe szanse na drugą turę

Rafał Trzaskowski zyskuje względem swoich opozycyjnych rywali. Z sondażu wynika, że poparcie dla Szymona Hołowni wynosi teraz 10 proc. a lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz może liczyć na 8,3 proc. głosów.

Jabłka, pomarańcze i banany w Polsce relatywnie tanie. Ale jest kraj, gdzie kilogram tych pierwszych kosztuje prawie 30 złJabłka, pomarańcze i banany w Polsce relatywnie tanie. Ale jest kraj, gdzie kilogram tych pierwszych kosztuje prawie 30 złCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

Na kolejnych miejscach sondażu uplasowali się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (5 proc.) i Robert Biedroń z Lewicy. Ponad 6 proc. ankietowanych nie podjęło jeszcze decyzji, na kogo zagłosuje.

Sondaż prezydencki. Jak będą rozkładać się głosy w drugiej turze?

“Rz” sprawdziła też, jak będą głosować wyborcy w drugiej turze. Jeśli zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, to urzędujący prezydent zdobyłby 49,6 proc. głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej 44,7 proc. Przy tym zestawieniu 5,7 proc. respondentów nie wiedziałoby, jak zagłosować.

Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministraSzumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministraCzytaj dalej

Jeśli w drugiej turze dojdzie do pojedynku Dudy i Hołowni, to aktualny prezydent mógłby liczyć na 49,8 proc. głosów, a niezależny kandydat dostałby 45,4 proc. Z kolei 4,8 proc. uczestników sondażu nie wiedziało, na kogo odda głos.

W drugiej turze najbardziej wyrównany wynik mógłby uzyskać Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL mógłby liczyć na 47 proc. głosów, a Duda uzyskałby 47,7 proc. W tym zestawieniu 5,3 proc. nie mogło się zdecydować, kogo poprze w wyborach - wynika z sondażu przeprowadzonego dla “Rz”.

Tych marketów w Polsce już nie zobaczysz. Wykoszone przez konkurencję i problemy, pamiętasz je jeszcze?Tych marketów w Polsce już nie zobaczysz. Wykoszone przez konkurencję i problemy, pamiętasz je jeszcze?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  2. Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja "STOP CELEBRYTYZACJI PSEUDONAUKI"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szumowski wyjawił prawdę o drugiej fali epidemii. Porażające słowa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News