Ślub w czasach pandemii, branża weselna boi się konsekwencji koronawirusa
Unsplash/Brett Jordan
Autor Maria Glinka - 14 Marca 2020

Śluby i wesela odwołane przez pandemię? Polacy mogą stracić tysiące złotych

Ślub odwołany z powodu koronawirusa? Nie ma jeszcze takich przypadków, ale niewykluczone, że niektóre pary zrezygnują z zaplanowanych na ten rok ceremonii. Branża obawia się, że skutki, które wywoła koronawirus jeszcze w tym roku, zmuszą organizatorów do podniesienia cen za usługi weselne w 2021 r.

Ślub w obliczu pandemii

Ślub, najważniejszy dzień w życiu wielu osób, może zostać zakłócony przez szalejącego po Europie i Polsce koronawirusa. Pandemia stanowi realne i globalne zagrożenie, dlatego polski rząd podjął kilka dni temu decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Wesela nie wpisują się w katalog zawieszonych wydarzeń, ale narzeczeni obawiają się, że w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji, ograniczenia przyjmą bardziej drastyczną formę i dojdzie do odwołania zarówno ślubów, jak i pogrzebów.

Zamknięcie galerii handlowych i granic to jeszcze nie koniec. Rząd ma w zanadrzu kolejne ograniczeniaZamknięcie galerii handlowych i granic to jeszcze nie koniec. Rząd ma w zanadrzu kolejne ograniczeniaCzytaj dalej

Obawy o gości weselnych

Niektóre pary bardziej niż anulowania ceremonii boją się, że część gości po prostu zrezygnuje z udziału. Jedna z kobiet, której ślub jest zaplanowany na 18 kwietnia, przyznała, że jej dalsza rodzina rozważa uczestnictwo w uroczystości - ze 150 zaproszonych, 20 już zrezygnowało.

Przyszłą pannę młodą uspokajają usługodawcy i właściciele sali weselnej, ale nadal jest pełna obaw, że w dniu wesela okolica zostanie objęta kwarantanną, a wtedy organizatorzy przyjęcia będą musieli się podporządkować odgórnym zasadom – pisze portal kobieta.wp.pl.

Inna kobieta, której ślub ma się odbyć 25 kwietnia, przyznała, że goście z zagranicy już teraz oznajmili, że nie pojawią się na ceremonii z obawy przed odwołaniem lotów i koniecznością pozostania w Polsce. Narzeczona przyznała, że nie będzie miała pretensji jeśli część osób zrezygnuje z uczestnictwa w weselu, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. W swojej wypowiedzi dodała, że jak na razie żaden z podwykonawców nie zrezygnował ze świadczenia usług.

Wedding plennerzy starają się uspokajać zdenerwowanych narzeczonych, rozmawiając z nimi o ryzyku i możliwościach zabezpieczenia na wypadek odwołania wesela.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Konsekwencje pandemii uderzą w branżę ślubną

Problemem może okazać się wzrost cen w związku z pandemią, co poskutkuje koniecznością zwiększenia opłat za konkretne usługi, które wchodzą w skład ceremonii – przyznał menadżer sali w Sulejowie.

Część obiektów m.in. „Park na Wojskiego” ma już zakontraktowane ceny, więc ich klienci nie muszą obawiać się wzrostu kosztów. Natomiast nie wyklucza się, że ceny za usługi weselne będą musiały wzrosnąć w roku następnym.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Wyjątkowy rok dla branży ślubnej

Przyszła panna młoda, która wychodzi za mąż 27 czerwca, liczy na to, że wesela nie zostaną odwołane decyzją rządu, bo byłaby to dla niej „ciężka sytuacja, ponieważ chyba każda para młoda chce, aby ślub i wesele były wyjątkowe”.

Rok 2020 miał upłynąć pod znakiem powodzenia w branży ślubnej ze względu na to, że jest to szczęśliwa liczba. Terminy bardzo szybko się rozchodziły, w szczególności data 8 sierpnia 2020, ponieważ ósemka to symbol nieskończoności.

Czy organizatorzy odnotują duże zyski z przyjęć weselnych? Zapewne tak, pod warunkiem, że się odbędą. A to pozostaje na razie wielką niewiadomą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  3. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyna szansą jest niezwykle drogi lek
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News