Ślub w trakcie epidemii koronawirusa? Tak, ale z ograniczoną liczbą gości
pixabay/Jashi
Autor Radosław Święcki - 13 Marca 2020

Nowe wytyczne: ślub bez gości. Ogromne zmiany w ceremoniach

Ślub w trakcie epidemii koronawirusa? Tak, ale z ograniczoną do minimum liczbą gości. O zasadach, jakie zarządzono w tej sytuacji w gminie Goleniów pisze portal naszemiasto.pl.

Epidemia koronawirusa to zdecydowany temat numer 1 w Polsce. W środę rząd podjął decyzje o zamknięciu do 25 marca żłobków, przedszkoli, szkół i uczelni. Rządzący zaapelowali również do pracodawców o umożliwienie pracownikom wykonywania swoich obowiązków w domu. Ograniczona do minimum została również praca urzędów, a interesantów zachęca się do załatwienia swoich spraw drogą elektroniczną.

Pewnym spraw jednak nie da się załatwić zdalnie. Bez wątpienia do takowych należy ślub. Co zrobić w sytuacji, gdy zaplanowane dużo wcześniej wydarzenia ma nastąpić lada dzień?

Ślub z ograniczoną liczba gości

Portal naszemiasto.pl opisuje jak rozwiązano tę kwestię w gminie Goleniów.

Kierownik tamtejszego Urzędu Stanu Cywilnego poinformowała, że wszystkie zaplanowane śluby odbędą się w ustalonych terminach. Zmiany dotyczą jednak gości obecnych na uroczystości. Poza przyszłymi małżonkami będą mogli uczestniczyć w nich jedynie świadkowie, oraz rodzice pary biorącej ślub.

Podobnie sytuacja wygląda w USC w Malborku.

- Jeśli ktoś dzwoni, to prosimy, żeby ograniczyć liczbę uczestników ślubu do państwa młodych i świadków, ewentualnie jeszcze rodziców – mówi w rozmowie z portalem Renata Nosko, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Malborku.

- My możemy tylko prosić, nie możemy zakazywać. Nie mamy takiej mocy, to pan burmistrz może ewentualnie taki zakaz wprowadzić - dodaje.

Urzędnicy Urzędu Stanu Cywilnego liczą na to, że przyszli małżonkowie i ich rodziny podejdą do tej kwestii ze zrozumieniem.

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce stale rośnie. Tylko w piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 kolejnych potwierdzonych przypadkach wirusa. W sumie zakażone koronawirusem w Polsce są 64 osoby (stan na 13 marca na godz. 14.30).

W czwartek poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa w naszym kraju. To 57-letnia pacjentka leczona w poznańskim szpitalu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News