BiznesINFO.pl
Znany senator nie płacił abonamentu RTV, komornik wszedł mu na konto

EastNews/Jakub Kamiński

Senator Tyszkiewicz ma zajęte konto przez komornika. Nie płacił abonamentu RTV

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Senator a w przeszłości wieloletni prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz ma zajęte konto przez komornika. To efekt tego, że od kilku lat nie płaci abonamentu RTV.  Parlamentarzysta deklaruje, że nie przeznaczy na TVP ani złotówki. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Popularny senator nie płacił abonamentu RTV

  • Dlaczego polityk unikał płacenia daniny

  • Ile wynosi dług senatora

Nie zapłacił abonamentu RTV, na jego konto wszedł komornik

Abonament RTV to od lat jedna z najbardziej (jeśli nie najbardziej) lekceważonych przez Polaków danin. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z powodów jest fakt, że środki z abonamentu przeznaczane są na rzecz mediów publicznych, a działalność tychże mediów - mówiąc eufemistycznie - nie wszystkim odpowiada.

W tej grupie znajduje się Wadim Tyszkiewicz, wieloletni prezydent Nowej Soli, który w 2019 roku postanowił zrezygnować z samorządowej kariery na rzecz pracy w parlamencie i z sukcesem wystartował w wyborach do Senatu.

Gdy w TVP  nastała “dobra zmiana” Tyszkiewicz przestał płacić abonament RTV, co publicznie przyznał w jednej z debat poświęconych publicznym mediom. 

W przywołanym przez “Gazetę Wyborczą” wywiadzie parlamentarzysta przyznał, że nie ogląda kanałów TVP, gdyż “ma dość tej sieczki”, a także “nachalnej propagandy”. 

Za uchylanie się od płacenia abonamentu Tyszkiewicz ponosi konsekwencje. “Wyborcza” podaje, że dziś komornik po raz kolejny zajął mu konto bankowe. Zaległości senatora wynoszą w sumie ponad 1,3 tys. zł.

"Nie wpłacę ani złotówki"

Co na to Tyszkiewicz? W rozmowie z gazetą stwierdza: “ Ja dobrowolnie nie wpłacę ani złotówki na to.... coś”. Parlamentarzysta deklaruje również, że nawet przez sekundę nie zamierza oglądać TVP (nazywa ją “szczujnią” i “kłamliwą tubą propagandową”) i żałuje, że nie można jej usunąć z platformy cyfrowej. 

Senator zwraca uwagę również, że państwo nie powinno ściągać od niego zaległego abonamentu, gdyż nie zawierał żadnych umów w tym zakresie.  Tyszkiewicz tłumaczy, że abonament jest “formą rozliczenia finansowego między stronami umowy cywilnoprawnej”, tyle, że jak podkreśla były włodarz Nowej Soli “ja takiej umowy nie podpisywałem i nie akceptowałem żadnych warunków”. Na podstawie takiej umowy, jak wyjaśnia dalej Tyszkiewicz TVP mogłaby wystąpić o wypłenienie płacenia abonamentu. 

Polityk przyznaje, że napisał do TVP o przedstawienie podstawy prawnej w tej sprawie. W odpowiedzi - jak stwierdza - “komornik wszedł mi na konto”. 

Przypomnijmy, że od 2021 roku za używanie odbiornika radiofonicznego trzeba zapłacić miesięcznie 7,50 zł, co oznacza wzrost o 50 groszy w porównaniu z zeszłym rokiem. Z kolei za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego i telewizyjnego - 24,50 zł i jest to wzrost o 1,80 zł w stosunku do 2020 roku. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >