Kwarantanna w rządzie
biznesinfo
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Marca 2020

Wirus w rządzie. Na kwarantannę trafiło już kilku wiceministrów

Rząd został częściowo objęty kwarantanną. Kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym koronawirusem ministrem środowiska Michałem Wosia przechodzi kwarantannę i czeka na badania - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk w Porannej Rozmowie w RMF FM.

Rząd częściowo na kwarantannie

Podczas audycji w RMF FM szef kancelarii premiera przekazał, że niektórzy członkowie rządu przechodzą kwarantannę, ze względu na kontakt z ministrem środowiska. - Jest kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy są objęci kwarantanną i czekają na przeprowadzenie badań. To są osoby, które potencjalnie mogły zetknąć się z panem ministrem Wosiem - powiedział Dworczyk.

Już nie sklepy spożywcze, teraz Polacy ruszyli na apteki. Niektórych produktów praktycznie już nie można dostaćJuż nie sklepy spożywcze, teraz Polacy ruszyli na apteki. Niektórych produktów praktycznie już nie można dostaćCzytaj dalej

Rząd narażony na koronawirusa

Szef KPRM przekazał też, że jeśli chodzi samą kancelarię premiera, to kwarantanną objęto około 25 osób. - Te badania i kwarantanna trwały dla części osób od kilkunastu godzin, dla części osób skończyły się wczoraj po tym, jak testy zostały zrealizowane i przyszły wyniki tych testów. Wszystkie były na szczęście negatywne - podkreślił Dworczyk w RMF FM.

Strajk w samym środku pandemii? To bardzo możliwe już wkrótceStrajk w samym środku pandemii? To bardzo możliwe już wkrótceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć

Szef kancelarii prezesa rady ministrów poinformował, że testom na koronawirusa SARS-CoV-2 zostali poddani członkowie rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem. Dworczyk przyznał, że sam też został przebadany pod kątem obecności wirusa.

Rząd przeszedł testy na koronawirusa

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś przekazał informację, że jest zakażony koronawirusem i przechodzi kwarantannę. Minister prawdopodobnie zakaził się od pracownika Lasów Państwowych, z którym wcześniej się spotkał. Ze względu na chorobę Wosia, badania na koronawirusa przeszli wszyscy członkowie rządu, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są ujemne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  2. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News