BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Wirus w rządzie. Na kwarantannę trafiło już kilku wiceministrów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Rząd częściowo na kwarantannie

Podczas audycji w RMF FM szef kancelarii premiera przekazał, że niektórzy członkowie rządu przechodzą kwarantannę, ze względu na kontakt z ministrem środowiska. - Jest kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy są objęci kwarantanną i czekają na przeprowadzenie badań. To są osoby, które potencjalnie mogły zetknąć się z panem ministrem Wosiem - powiedział Dworczyk.

Rząd narażony na koronawirusa

Szef KPRM przekazał też, że jeśli chodzi samą kancelarię premiera, to kwarantanną objęto około 25 osób. - Te badania i kwarantanna trwały dla części osób od kilkunastu godzin, dla części osób skończyły się wczoraj po tym, jak testy zostały zrealizowane i przyszły wyniki tych testów. Wszystkie były na szczęście negatywne - podkreślił Dworczyk w RMF FM.

Szef kancelarii prezesa rady ministrów poinformował, że testom na koronawirusa SARS-CoV-2 zostali poddani członkowie rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem. Dworczyk przyznał, że sam też został przebadany pod kątem obecności wirusa.

Rząd przeszedł testy na koronawirusa

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś przekazał informację, że jest zakażony koronawirusem i przechodzi kwarantannę. Minister prawdopodobnie zakaził się od pracownika Lasów Państwowych, z którym wcześniej się spotkał. Ze względu na chorobę Wosia, badania na koronawirusa przeszli wszyscy członkowie rządu, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są ujemne.

Tagi:

Koronawirusrządchoroba

Podobne artykuły

Polska i Świat

Nie będzie waloryzacji 500 plus. Jasne słowa minister Maląg
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Browar w Leżajsku może zmienić właściciela. Grupa Żywiec rozważa propozycję Janusza Palikota
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ratował ludzkie życie, dostał mandat. Absurdalna sytuacja w Gdańsku
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Sztuczna inteligencja ma wesprzeć lekarzy. Ministerstwo zdrowia zapowiada reformę
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z jego konta bankowego zniknęło 2,5 mln zł. Od 10 lat próbuje odzyskać pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kasjerka w sklepie spożywczym sprzedawała mężowi produkty po zaniżonych cenach. Została zatrzymana
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]