BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Prezenty na święta mogą nie dotrzeć w terminie. Ostatni dzwonek na złożenie zamówień

15 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Prezenty świąteczne warto kupić wcześniej. Właśnie ruszył sezon świątecznych zakupów, a co za tym idzie, firmy kurierskie będą miały największe obłożenie. Zdaniem ekspertów w tym roku Polacy zrobią o 20 proc. więcej zakupów online niż w zeszłym roku. Firm

Prezenty na święta- ruszył sezon

Prezenty na święta - czas start! Rusza sezon świątecznych zakupów, a co tym idzie licznych promocji i wyjątkowych ofert. Polacy kupują coraz więcej, a zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Jak podaje portal fakt.pl, powołując się “Rzeczpospolitą” w grudniu liczba przesyłek może wzrosnąć o 40-60 proc., a jeśli chodzi o niektóre towary - nawet o 100 proc.

Firmy kurierskie oczywiście mogą być z tego powodu zadowolone, jednak takie obłożenie wymaga dodatkowych rąk do pracy. Jeszcze we wrześniu zaczęto zatrudniać dodatkowych pracowników, by poradzić sobie z ogromną skalą zamówień w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jak podaje fakt.pl, w szczytowym momencie potrzebnych będzie kilka tysięcy dodatkowych kurierów.

Prezenty na święta mogą nie dotrzeć na czas

Pomimo zatrudnienia dodatkowych pracowników firmy kurierskie oraz Poczta Polska nie wyrabiają się z terminami doręczenia w okresie świątecznym. Dane z drugiej połowy listopada wskazują na to, że terminowość doręczeń jest niższa o niemal 50 proc. w porównaniu do października.

- Co ósma paczka dotrze do kupujących z dwudniowym lub większym opóźnieniem. Planujący zakup prezentów mikołajkowych powinni złożyć zamówienie najpóźniej z końcem listopada. Najtrudniejszy okres zacznie się 9 grudnia. Zamawiający musi się liczyć z tym, że część zakupów dotrze z kilkudniowym opóźnieniem - tłumaczył dla "Rzeczpospolitej" cytowany przez fakt.pl Wojciech Kliber, wiceprezes Sendit, brokera usług kurierskich.

Pomimo olbrzymiego obłożenia i rekordowej ilości zamówień firmy kurierskie zapowiadają, że zrobią co w ich mocy, aby dostarczać przesyłki w terminie.

Pomimo olbrzymiego obłożenia i rekordowej ilości zamówień firmy kurierskie zapowiadają, że zrobią co w ich mocy, aby dostarczać przesyłki w terminie.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >