BiznesINFO.pl
Morawiecki

East News

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wyborcami w Kędzierzynie -Koźlu. “ To była bardzo owocna wizyta”

18 Lipca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Od początku czerwca premier spotyka się z Polakami w ramach cyklu spotkań “Porozmawiajmy o Polsce”. Podczas spotkania z wyborcami PiS w Kędzierzynie- Koźlu prezydent poruszył ważne kwestie związane z poziomem życia w Polsce. 

Spotkanie tylko dla wybranych

Na spotkanie z premierem mogły wejść tylko osoby, które miały zaproszenie. Wielu osobom się to nie podobało.

— Poza kolejką tutaj wchodził każdy, jak chce, jakieś uprzywilejowania mają, a my jako obywatele skrzywdzeni przez obecną i poprzednią władzę, nie mamy prawa wejść? Chcemy zabrać głos. Tu jest coś nie tak — mówił TVN24 jeden z niedopuszczonych mężczyzn. 

Osoby odpowiedzialne za wpuszczanie osób do sali tłumaczyły odmowy względami bezpieczeństwa. Niezadowoleni oczekujący skandowali “Pinokio!”. 

Kwestie poruszone podczas rozmów

Spotkanie odbyło się w sali żyrandolowej kozielskiego domu kultury. Wystąpienie premiera trwało pół godziny, przez kolejne pół godziny odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników zdarzenia.

Podczas spotkania premier oznajmił, że "masowe bezrobocie i masowe wyjazdy za chlebem, na szparagi do Niemiec, na zmywak do Wielkiej Brytanii, muszą się skończyć. Niech sobie Niemcy sami zbierają szparagi albo przyjeżdżają do nas je zbierać".

Mateusz Morawiecki odpowiadał również o sukcesach polskiego rządu. Przypomniał, że z programów społecznych korzystają miliony Polaków. 

Premiera spytano także o kwestie związane z ceną i dostępnością węgla. Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, Polska dużą część surowców ściągała w Rosji, dlatego po wybuchu wojny z Ukrainą pojawił się problem. Rząd stale pracuje nad rozwiązaniem tych problemów. 

Premier polecił spółkom Skarbu Państwa, aby zakupiły zza granicy węgiel, który zostanie przeznaczony do użytku przez gospodarstwa domowe. Zachęca także kopalnie do zwiększenia wydobycia węgla. 

- To była bardzo owocna wizyta pana premiera - podsumowała spotkanie Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Tagi:

PiS

Magdalena MadońAutor

Magdalena Madoń

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Władze Brazylii zgadzają się na autostradę przez lasy Amazonii

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polacy są mistrzami w… porzucaniu psów! W schroniskach jest ich niemal 100 tysięcy - ruszyła kampania świadomościowa Petsy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szwedzi nie zamierzają oddać Polsce Statutu Łaskiego. Powołują się na wątpliwe procedury

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Lekarze specjaliści nie mogą zacząć pracy. Zabrakło papieru na ich dyplomy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Susza w polskich lasach wpływa fatalnie na grzybnie. Coraz mniej okazów do zebrania

Czytaj więcej >
Władimir Putin ma w Europie sojusznika, niedzielne spotkanie pomoże Rosji w sprzedaży gazu

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka działa lepiej niż prognozowano

Czytaj więcej >