Policja wprowadza aplikację do monitorowania sytuacji na drogach
Pixabay/al-grishin
Autor Maria Glinka - 6 Czerwca 2020

Policyjna aplikacja pomoże wyminąć korki. Poinformuje też o wypadku w czasie rzeczywistym

Policja na Śląsku postanowiła znacznie ułatwić jazdę kierowcom. Dzięki specjalnej aplikacji i obserwatorium bezpieczeństwa będzie można sprawdzić przepustowość drogi i uniknąć trasy, na której doszło do wypadku.

Jazda bez korków ze śląską policją

Policja na Śląsku jako pierwsza wdraża system wczesnego ostrzegania o sytuacji drogowej w czasie rzeczywistym. Wszystko dzięki ogólnopolskiej aplikacji o utrudnieniach na drodze, która wskaże miejsce i czas trwania przejazdu na konkretnej trasie i przeliczy, czy wybór alternatywnej drogi zapewni kierowcy szybsze dotarcie do celu – podaje biznes.wprost.pl.

Usługę jest dostępna na oficjalnej stronie Komendy Wojewódzkiej w Katowicach (policja.orsip.pl) w zakładce „Cyfrowe obserwatorium bezpieczeństwa”. Kierowcy znajdą tam dwie opcje do wyboru: zdarzenia drogowe online oraz historię zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych.

Policja będzie na bieżąco uaktualniać sytuację na drogach

Aplikacja zdarzenia drogowe online będzie dostępna na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Informacje tam zamieszczane będą na bieżąco aktualizowane przez funkcjonariuszy policji, tuż po dotarciu przez nich na miejsce zdarzenia.

Usługa umożliwi monitorowanie ruchu w konkretnym miejscu, na wskazanej trasie czy w danym rejonie, dlatego też może przysłużyć nie tylko kierowcom, ale i władzom samorządowym i zarządcom dróg.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Rząd wprowadza kontrowersyjną karę. Za najmniejszy występek może grozić 8 lat więzienia, prawnicy alarmująRząd wprowadza kontrowersyjną karę. Za najmniejszy występek może grozić 8 lat więzienia, prawnicy alarmująCzytaj dalej

Policja na Śląsku ułatwi podróże dzięki funduszom unijnym

Policja na Śląsku liczy na ścisłą współpracę z operatorami systemu nawigacji drogowej, aby usprawnić przepływ informacji. Na tej podstawie kierowca będzie mógł sprawdzić, jak dużo czasu zajmie mu przejazd trasą, na której doszło do zdarzenia i czy droga alternatywna nie będzie w takiej sytuacji lepszym wyborem.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego – Śląska Policja bliżej społeczeństwa”. Jest to inicjatywa współfinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014- 2020. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 23 166 170,99 zł, z czego ponad 84 proc. to wkład UE.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News