brakuje wody
Pixabay/daeron
Autor Paulina Musianek - 2 Lipca 2019

Pod Radomiem zabrakło już wody. Polskie zasoby wodne są porównywalne z... egipskimi

W podradomskich miejscowościach zabrakło już wody. W innych wystosowano apele o rozsądne korzystanie z wody i np. niepodlewanie ogródków. Czy Polsce grozi brak wody?

Okres wysokich temperatur i nieznośnych upałów sprawił, że znacznie zwiększyły się pobory wody i nasze zasoby wodne się uszczupliły. Niektóre miejscowości borykają się z brakiem wody, jak np. te pod Radomiem.

Zakaz korzystania z wody dla mieszkających pod Radomiem

Jak czytamy w radomskim wydaniu “Gazety Wyborczej”, mieszkańcy podradomskich miejscowości cierpią na brak wody. W poprzednim tygodniu niezbędne było zapewnienie dowozów do Janowa. Wójtowie innych wsi zaapelowali o oszczędne gospodarowanie wodą. Inne rejony w Polsce również mają podobne problemy. Gmina Grębocice w województwie dolnośląskim wprowadziła przerwy w dostawie między godz. 10 i 12 oraz między 16 i 18 dla miejscowości Krzydłowice oraz Grodziszcze. Czy Polsce grożą dalsze problemy z brakiem wody?

A jednak. Program A jednak. Program "Krowa+" rusza i to ze stawkami większymi niż te obiecaneCzytaj dalej

Zasoby wodne Polski takie jak w Egipcie

Polska jest jednym z najbardziej ubogich w wodę krajów Unii Europejskiej, jak podaje NIK w najnowszym raporcie, Nasze zasoby wody pitnej wynoszą 4 mld m3 – to trzy razy mniej niż średnia europejska. Jest to ilość niemalże taka jaka występuje w Egipcie. Co więcej przez globalne ocieplenie, z każdym rokiem będą się zmniejszać. W tej trudnej sytuacji nie pomaga fakt, że Polacy niezbyt chętnie oszczędzają wodę. Nie tylko nie zakręcamy wody przy myciu zębów czy pomimo ostrzeżeń podlewamy swoje ogródki i myjemy samochody podczas upałów, ale też… marnujemy jedzenie nie zdając sobie sprawy, że wyprodukowanie np. każdego bochenka chleba wymaga zużycia nawet 800 litrów wody.

Oszczędzanie wody nie jest już “modą”, a koniecznością, jeśli nie chcemy zostać pozbawieni wody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę? Rząd rozważa taką opcję
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  4. Clinton do Polaków: Cały świat was podziwia, możecie być przywódcą Europy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News