BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wstrzymano ruch pociągów. Stanowcza decyzja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

13 Marca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Pociągi międzynarodowe zostały wstrzymane na granicy polsko-słowackiej, a od soboty zostanie wstrzymany ruch na granicy polsko czeskiej - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Pociągi wstrzymane

Informacja o tym, że pociągi nie będą kursować na granicy ze Słowacją i Czechami została podana za pośrednictwem Twittera. "Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardon-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra" - poinformował Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora RCB.

Pociągi nie pojadą. Słowacja się odcina

Ze względu na zagrożenie koronawirusem w czwartek słowacki rząd zdecydował, że granice państwowe będą mogli przekraczać tylko cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy - podaje RMF FM. Na Słowacji potwierdzono już 21 przypadków zakażenia koronawirusem.

Podobnie jak w Polsce, na Słowacji zamknięte zostaną szkoły, ośrodki narciarskie i kąpieliska. Wstrzymane zostaną międzynarodowe loty pasażerskie, a także pociągi i autobusy. Utrzymany zostanie transport towarowy. Nowe ograniczenia będą obowiązywać na razie przez najbliższe dwa tygodnie, począwszy od piątku 13 marca. Potem zapadną kolejne decyzje.

W Czechach gorzej

Tymczasem w Czechach sytuacja jest gorsza niż na Słowacji. Do tej pory potwierdzono tam 104 przypadki zakażenia, a niemal połowa z nich została wykryta w Pradze. Czeski rząd ogłosił w czwartek, że wprowadza na 30 dni stan wyjątkowy w całym państwie. W Polsce wykryto do tej pory 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

Tagi:

KoronawirusPolskaCzechy

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wrocław

Polska i Świat

Kosmiczna podwyżka czynszu we Wrocławiu. Przedsiębiorcy proszą o pomoc, PGNiG wypowiada czynsze

Czytaj więcej >
Kim Dzong Un, testy rakietowe

Polska i Świat

Waszyngton podpadł Kim Dzong Unowi. Przywódca Korei Płn wyraził swoją opinię o działaniach na Ukrainie

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Pogarsza się sytuacja na rynku paliw. Ceny znowu pójdą w górę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >