Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 15.01.2020. Briefing prasowy z udzialem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, w zwiazku z zakonczeniem modernizacji 90 wagonow dla PKP Intercity. N/z logomotywa
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Marca 2020

Wstrzymano ruch pociągów. Stanowcza decyzja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Pociągi międzynarodowe zostały wstrzymane na granicy polsko-słowackiej, a od soboty zostanie wstrzymany ruch na granicy polsko czeskiej - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Pociągi wstrzymane

Informacja o tym, że pociągi nie będą kursować na granicy ze Słowacją i Czechami została podana za pośrednictwem Twittera. "Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardon-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra" - poinformował Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora RCB.

Pociągi nie pojadą. Słowacja się odcina

Ze względu na zagrożenie koronawirusem w czwartek słowacki rząd zdecydował, że granice państwowe będą mogli przekraczać tylko cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy - podaje RMF FM. Na Słowacji potwierdzono już 21 przypadków zakażenia koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast

Podobnie jak w Polsce, na Słowacji zamknięte zostaną szkoły, ośrodki narciarskie i kąpieliska. Wstrzymane zostaną międzynarodowe loty pasażerskie, a także pociągi i autobusy. Utrzymany zostanie transport towarowy. Nowe ograniczenia będą obowiązywać na razie przez najbliższe dwa tygodnie, począwszy od piątku 13 marca. Potem zapadną kolejne decyzje.

W Czechach gorzej

Tymczasem w Czechach sytuacja jest gorsza niż na Słowacji. Do tej pory potwierdzono tam 104 przypadki zakażenia, a niemal połowa z nich została wykryta w Pradze. Czeski rząd ogłosił w czwartek, że wprowadza na 30 dni stan wyjątkowy w całym państwie. W Polsce wykryto do tej pory 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zginął na miejscu, pasażer zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na "7", droga jest zablokowana
  2. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News