Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wstrzymano ruch pociągów. Stanowcza decyzja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:04

Wstrzymano ruch pociągów. Stanowcza decyzja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Pociągi wstrzymane

Informacja o tym, że pociągi nie będą kursować na granicy ze Słowacją i Czechami została podana za pośrednictwem Twittera. "Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardon-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra" - poinformował Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora RCB.

Pociągi nie pojadą. Słowacja się odcina

Ze względu na zagrożenie koronawirusem w czwartek słowacki rząd zdecydował, że granice państwowe będą mogli przekraczać tylko cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy - podaje RMF FM. Na Słowacji potwierdzono już 21 przypadków zakażenia koronawirusem.

Podobnie jak w Polsce, na Słowacji zamknięte zostaną szkoły, ośrodki narciarskie i kąpieliska. Wstrzymane zostaną międzynarodowe loty pasażerskie, a także pociągi i autobusy. Utrzymany zostanie transport towarowy. Nowe ograniczenia będą obowiązywać na razie przez najbliższe dwa tygodnie, począwszy od piątku 13 marca. Potem zapadną kolejne decyzje.

W Czechach gorzej

Tymczasem w Czechach sytuacja jest gorsza niż na Słowacji. Do tej pory potwierdzono tam 104 przypadki zakażenia, a niemal połowa z nich została wykryta w Pradze. Czeski rząd ogłosił w czwartek, że wprowadza na 30 dni stan wyjątkowy w całym państwie. W Polsce wykryto do tej pory 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.