Płaca minimalna była przedmiotem wypowiedzi prezydenta. Andrzej Duda nie zostawił suchej nitki na krytykach
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 23 Października 2019

Prezydent ostro na temat płacy minimalnej. "Nie słuchajcie tych bzdur!"

Płaca minimalna była przedmiotem wypowiedzi prezydenta. Andrzej Duda głos w sprawie zabrał podczas wizyty w Biłograju na Lubelszczyźnie. Padły ostre słowa. Jak podkreślił, "dość słuchania bzdur".

Płaca minimalna w ostatnim czasie jest jednym z najbardziej gorących tematów gospodarczych, jeśli chodzi o politykę. Po zapowiedziach z września tego roku, jakoby w najbliższych latach ta miała zwiększyć swoją wartość najpierw w 2020 roku do poziomu 2600 złotych brutto, a w 2024 już 4 tys. złotych, pomysł został złajany krytyką. Nie tylko przez polityków opozycji, ale także przez ekonomistów którzy wskazywali, że płaca minimalna na tym poziomie uderzy w wielu przedsiębiorców, ale też Polaków zarabiających ustawowe minimum.

Wczoraj informowaliśmy o analizie rynku przeprowadzonej przez analityków Credit Agricole, wynika z niej, że nagły, niewspółmierny do wzrostu gospodarki wzrost płacy minimalnej zagraża 200 tys. Polaków, którzy stracą pracę. Program krytykowała także minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz, która oświadczyła, że jest przeciwniczką prostego podnoszenia płacy minimalnej. Teraz głos w sprawie zabrał także prezydent, Andrzej Duda. Mocne słowa głowy państwa rozbrzmiały podczas spotkania w Biłograju.

Nowe 500 plus. Dostać będą mogli absolutnie wszyscyNowe 500 plus. Dostać będą mogli absolutnie wszyscyCzytaj dalej

Płaca minimalna w ogniu krytyki. Duda ostro: "Nie słuchajcie tych bzdur!"

Biłgoraj był pierwszym miejscem, które Andrzej Duda odwiedził po wyborach, inaugurując tym samym kampanię wyborczą w wyborach na prezydenta Polski. Podczas spotkania z Polakami prezydent poruszał wiele tematów. Mówił przede wszystkim, że dla partii Jarosława Kaczyńskiego "najważniejszy jest człowiek i obywatel". Wyrażał także radość w związku z realizacją programu PiS, który "był jego marzeniem i cieszy się, że mógł to z kolegami realizować".

W końcu jednak padło na gorący temat, jakim w ostatnim czasie jest płaca minimalna. Prezydent zwrócił uwagę na to, że "straszy się ludzi, opowiada się im, że jak zostanie podniesie płaca minimalna do 4 tys. zł, to ludzi powyrzucają z pracy".

Listonosz porzuci przesyłkę, ale zapłacisz ty. A grozi ci nawet sądListonosz porzuci przesyłkę, ale zapłacisz ty. A grozi ci nawet sądCzytaj dalej

- Dość! Nie słuchajcie państwo tych bzdur. Mamy ambitne plany, ale przede wszystkim zwracamy uwagę na ludzi. Dla mnie najważniejszy jest człowiek. Po to odbywam takie spotkania, jak z państwem, żeby wysłuchać, żeby usłyszeć, jaki jest problem - skomentował Duda w ostrych słowach.

Andrzej Duda tłumaczył także, że możliwa jest nie tylko wyższa płaca minimalna, ale możliwe są i 13. emerytury, o czym już się przekonaliśmy. Prezydent odwołał się także do początków wprowadzania programu 500 plus, kiedy to krytycy pomysłu wskazywali, iż nie da się programu wypłacić, bo nie ma pieniędzy. Zaznaczył również, że wynika to z faktu, że podatki, które "były kradzione, wreszcie przechodzą do budżetu państwa".

Klienci Lidla znowu na celowniku oszustów. Nie daj się nabraćKlienci Lidla znowu na celowniku oszustów. Nie daj się nabraćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Bardzo złe wiadomości dla Tadeusza Rydzyka. Jest gorzej, niż myślał

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News