BiznesINFO.pl
platnosc-piqsels-cc0

piqsels.com, CC0

Aż 9 banków z przerwami w ten weekend. Prawie każdego z nas dotknie ten problem

19 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

PKO BP, Santander czy ING - klienci m.in. tych banków muszą liczyć się problemami w dostępie do bankowości w najbliższy weekend. Od 19 do 22 czerwca prace serwisowe będa prowadzone w aż dziewięciu bankach. PKO BP swoje prace rozpocznie w niedzielę, ale w

PKO BP, Santander i inni. Przerwy techniczne w bankach

PKO BP poinformował, że w niedzielę 21 czerwca od godz. 00:00 do godz. 12:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”.

PKO BP dodaje, że w czasie przerwy technicznej aplikacja IKO nie będzie działać od godz. 0:00 do godz. 6:00, a w godzinach 6:00 - 12:00 będzie można nią tylko wypłacać z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych kodami BLIK.

PKO BP zaznacza, że wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać. W komunikacie PKO BP prosi klientów, aby wszystkie ważne transakcje wykonali wcześniej.

PKO BP w niedzielę, Santander już dziś. Utrudnienia dla klientów

Klienci PKO BP mają czas na załatwienie swoich pilnych spraw do niedzieli, ale w banku Santander prace serwisowe zaczną się już dziś. W nocy z piątku 19 czerwca na sobotę 20 czerwca w godzinach od 23:00 do 7:00 klienci banku Santander nie zalogują się do systemu bankowości internetowej oraz mobilnej.

W trakcie przerwy technicznej niedostępne będą także przelewy zwykłe, natychmiastowe, Przelewy24, płatności mobilne w aplikacji Santander oraz Blik. W trakcie prac serwisowych klienci banku Santander nie będą mogli korzystać z usługi kantor.

Alior Bank

Podobnie jak PKO BP i Santander, Alior Bank także będzie prowadził prace serwisowe w ten weekend. Klienci banku muszą być gotowi na utrudnienia w związku z planowaną na sobotę 20 czerwca przerwą techniczną. Od godziny 10:00 do godziny 14:00 niedostępny będzie serwis inwestycyjny. Czas niedostępności może się wydłużyć, bank ma informować klientów o sytuacji na bieżąco.

Nest Bank

Ze względu na prace serwisowe, w nocy z soboty na niedzielę (20 na 21 czerwca 2020 r.), od godziny 21:00 do 1:00 klienci Nest Banku muszą się liczyć z utrudnieniami. Podczas przerwy technicznej bankowość internetowa i mobilna będzie działać w trybie przyjmowania zleceń. 

W trakcie prac serwisowych niedostępne będą przelewy natychmiastowe, usługa doładowania telefonu komórkowego, operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) oraz zarządzanie celami oszczędnościowymi. Podczas przerwy nie będzie dostępne zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa oraz płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem usługi NestPrzelew.

ING Bank Śląski

ING zaplanował prace serwisowe w dniach 20 -22 czerwca. W związku z tym, od godziny 22:00 w sobotę 20 czerwca do godziny 14:00 w niedzielę 21 czerwca, w Moim ING mogą nie działać: zamawianie, zastrzeganie, czasowe zablokowanie i zamykanie kart, aktywacja kart i pakietów ATM, otwieranie kont, zarządzanie funkcją wielowalutową dla karty Visa zbliżeniowa, wyłączenie płatności zbliżeniowych, zmiana limitów i wizerunku karty, aktywacja płatności kartą w telefonie i dodawanie karty do Apple Wallet, dodawanie kart Mastercard do portfeli w zewnętrznych aplikacjach (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), złożenie wniosku o kartę kredytową, pożyczkę i limit w koncie. 

Wystąpią też ograniczenia i niedostępności w ofercie dla Przedsiębiorców, w zakresie otwierania kont, zamawiania kart, a także podpisywania umów o kartę kredytową, pożyczkę i linię kredytową.

Dodatkowo, w nocy z 21 na 22  czerwca pomiędzy godziną 20:30 a godziną 3:30 mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

mBank

W niedzielę 21 czerwca mBank przeprowadzi prace techniczne. Oznacza to, że część usług będzie niedostępna dłużej niż zwykle. W godzinach 02:00 - 09:30 nie będzie można płacić kartą, wypłacać gotówki z bankomatu oraz korzystać z wpłatomatu. Za zakupy w internecie nie będzie można płacić w godzinach 02:00 - 12:30. Pomiędzy godziną 02:00 - 12:30 klienci nie będą mogli zalogować się na swoje konta w internecie i korzystać z aplikacji mobilnej.

Getin Bank

W nocy z piątku na sobotę (19 na 20 czerwca) od godziny 22:50 do 10:00 Getin Bank będzie prowadzić prace techniczne. W tym czasie nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i bankowości mobilnej.

BOŚ Bank

BOŚ Bank poinformował, że z powodu wykonywania prac serwisowych, od godz. 22:00 w piątek (19.06) do godz. 22:00 w sobotę (20.06), system BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ będą niedostępne. Bank zaznacza, że w czasie prac serwisowych dostęp do infolinii będzie ograniczony.

Millennium Bank

Bank Millennium zaplanował prace modernizacyjne na sobotę, 20 czerwca. Z tego powodu od godziny 0:01 do godziny 1:30 niedostępne będą płatności i wypłaty kartami płatniczymi, a wyłączona zostanie obsługa TeleMillennium. Natomiast od północy do godziny 2:40 klienci nie będą mogli się zalogować do systemu bankowości internetowej oraz mobilnej.

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >