Papier toaletowy zdrożeje?
Christopher Corneschi/wikipedia
Autor Maria Glinka - 9 Kwietnia 2020

Podstawowy produkt może wkrótce podrożeć. Ci, którzy zrobili zapasy pomimo żartów innych, mogą się cieszyć

Papier toaletowy już niedługo może zdrożeć. Wszystko przez utrudnienia w dostawach surowca stosowanego do produkcji tego artykułu higienicznego, w który klienci zaopatrują się w czasach pandemii znacznie częściej niż zazwyczaj.

Papier toaletowy będzie droższy

Papier toaletowy okazuje się być produktem pierwszej potrzeby w czasie pandemii. Klienci, którzy zdecydowali się zakup większej ilości tego artykułu mają powody do zadowolenia, ponieważ zbliża się podwyżka cen. Wszystko przez trudności w dostępie do pulpy celulozowej, która jest potrzebna do wytwarzania papieru toaletowego.

W związku z pandemią można zaobserwować przestoje w portach, spadek częstotliwości kursowania pociągów czy korki na granicach. Często też brakuje kierowców, którzy przewoziliby dostawy. Wszystko to wpływa na opóźnienia w produkcji, co może martwić wobec wzrostu zapotrzebowania na papier toaletowy o prawie 150 proc. rdr tylko w samym marcu – podaje dlahandlu.pl.

Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzieńBędzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzieńCzytaj dalej

Nie tylko papieru toaletowego może zabraknąć

W Unii Europejskiej jest dwóch głównych dostawców masy celulozowej – fińska firma Metsä Fibre oraz spółka ze Szwecji Södra Cell International. Firmy, które przetwarzają pulpę celulozową starają się na ten moment korzystać z zapasów jednak analitycy przewidują, że sytuacja już niedługo znacznie się pogorszy.

Eksperci przewidują, że niektóre zakłady papiernicze w Europie mogą zmniejszyć lub całkowicie wstrzymać produkcję. Zwracają uwagę, że poza papierem toaletowym może zacząć brakować także pieluch.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. GIS ujawnia, jak zaraziła się niemal co trzecia osoba. Nie wolno tego lekceważyć

Następstwem niedoborów będzie bez wątpienia wzrost cen surowca, która przyczyni się do podwyżki cen poszczególnych produktów. Poza pieluchami i papierem toaletowym jest to kluczowy środek do produkcji również tamponów i podpasek higienicznych.

Obecnie miazga z drewna miękkiego, wykonana z zrębków lub papieru z recyklingu, kosztuje o. 455 dolarów za tonę. Zdaniem analityków już teraz można dostrzec pierwsze oznaki, że surowiec będzie drożał.

Podjęto decyzję dotyczącą obostrzeń po świętach. Premier podał datyPodjęto decyzję dotyczącą obostrzeń po świętach. Premier podał datyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna na kwarantannie wszedł do metra. Zamknięta stacja w centrum. Pociągi nie kursują przez Śródmieście
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Czy możesz na święta jechać do rodziny? Wszystko jasne, nie ma wątpliwości
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News