Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Oświadczenie majątkowe nowej Pani minister od polityki socjalnej. Ma pożyczkę sejmową do spłaty
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 04.06.2019 02:00

Oświadczenie majątkowe nowej Pani minister od polityki socjalnej. Ma pożyczkę sejmową do spłaty

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Nowa szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Spocjalnej w przeszłości była głównym inspektorem pracy w latach 2006 i 2008 oraz ministrem w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Doradzała również prezydentowli Leczhowi Kaczyńskiemu w sprawach społecznych oraz prawie pracy i bhp.

Oświadczenie majątkowe Borys-Szopy 

Jak łatwo zauważyć nie należy ona do zbyt bogatych ministrów. Portal money.pl podaje, że wspólnie z mężem zgromadziła 603 tys. zł majątku. Jeżeli zaś chodzi o oszczędności nowej Pani minister, to jest to jedynie 33 tys. zł.

Do majątku nowej minister należą również dwie nieruchomości. Jedna to dom o wartości do 300 tys. zł, które Pani Bożena odziedziczyła w spadku po swoich rodzicach. Dom nie jest jednak duży, ma powierzchnię 76 metrów kwadratowych. Borys-Szopa ma również mieszkanie o powierzchni 61 metrów kwadratowych, cenar rynkowa sięga do 190 tys. zł. Ta nieruchomość w połowie należy do małżonka nowej minister. Szefoa resortu do lokomocji używa samochodu Mazda CX-3 z 2017 roku. To samochód wart około 80 tys. zł.

Borys - Szopa zaciągnęła w Sejmie pożyczkę w wysokości 25 tys. zł. Minister utrzymuje się obecnie z uposażenie i dieta poselska. Dodatkowe pieniądze zarabia jednak w w radzie ochrony pracy przy Sejmie RP, gdzie w ciągu roku zarabia 30 tys. zł. 

Ponadto Borys - Szopa jest emerytką - w rok pobrała 51 tys. zł. Wynika z tego, że świadczenie miesięczne wynosi około 4,1 tys. zł.

2. Krowa+ nie będzie miała miejsca

3. 100 tys. zł za zabójstwo Zbigniewa Ziobry, wypłynęła taka oferta

4. Fiskus chce się zabrać za rowerzystów

undefined

Tagi: MRPiPS