BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ważna decyzja rządu jeszcze w tym tygodniu. Wicepremier ujawnił, o co chodzi

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował w rozmowie z Polsat News, że rząd w tym tygodniu zdecyduje o tym, jakie ograniczenia zostaną niebawem zdjęte. Gdzie po ponad miesięcznej przerwie będziemy mogli się wkrótce udać?

Ograniczenia zostaną zniesione?

Wygląda na to, że niektóre ograniczenia z którymi zmagamy się już ponad miesiąc odejdą wkrótce do przeszłości. We wtorkowy poranek o powolnym odmrażaniu gospodarki od 19 kwietnia poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji – powiedział w „Porannej rozmowie RMF FM” szef resortu zdrowia.

Szumowski podkreślił jednak, że trwająca ponad miesiąc izolacja społeczna jest skuteczna i "gdyby nie ona, mielibyśmy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy chorych".

Wątek odmrażania gospodarki poruszył również Bogdan Rymanowski w rozmowie z wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem, który gościł wieczorem w Polsat News.

Sasin podkreślił, że intencją rządu jest nie tylko odmrażanie gospodarki, ale też "odmrażanie codziennego życia". Wskazał jednak, że ważne jest zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa.

- Dlatego od czwartku wprowadzony zostanie nakaz zasłaniania ust i nosa – przypomniał wicepremier, minister aktywów państwowych, dodając, że ten tydzień "będzie decydujący", a rząd poinformuje jakie ograniczenia zostaną zdjęte.

Co będzie otwarte?

Jakich konkretnie decyzji możemy się spodziewać?

- To może dotyczyć korzystania z terenów zielonych, lasów, może dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych np. odzieżowych oraz punktów usługowych. Nie można przedłużać tych restrykcji w nieskończoność – podkreślił polityk.

Wygląda więc na to, że być może już w przyszłym tygodniu po ponad miesięcznej przerwie będziemy mogli się udać np. na zakupy do galerii handlowej czy do fryzjera.

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Arkadiusz Ziołek East News

Polska i Świat

ZUS wypłaca 14. emerytury. Przelew otrzymało już 7,8 mln emerytów

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

MSWiA wprowadziło zakaz zbliżania się do granicy z Białorusią

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Czekasz na wymarzone mieszkanie, a deweloper gra nieczysto? Tłumaczymy jak uchronić się przed problemami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS przypomina, że zostało tylko kilka godzin na zdobycie pieniędzy na wyprawkę

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

Poczta Polska planuje zrezygnować z Banku Pocztowego. Sytuacja jest coraz gorsza

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas zakupów on-line lawinowo wyciekły dane. Sprawdzono ile osób ucierpiało

Czytaj więcej >