Jakie ograniczenia zostaną wkrótce zniesione?
Wikipedia/Kanclerz99
Autor Radosław Święcki - 14 Kwietnia 2020

Ważna decyzja rządu jeszcze w tym tygodniu. Wicepremier ujawnił, o co chodzi

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował w rozmowie z Polsat News, że rząd w tym tygodniu zdecyduje o tym, jakie ograniczenia zostaną niebawem zdjęte. Gdzie po ponad miesięcznej przerwie będziemy mogli się wkrótce udać?

Ograniczenia zostaną zniesione?

Wygląda na to, że niektóre ograniczenia z którymi zmagamy się już ponad miesiąc odejdą wkrótce do przeszłości. We wtorkowy poranek o powolnym odmrażaniu gospodarki od 19 kwietnia poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jednąOd środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jednąCzytaj dalej

- Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji – powiedział w „Porannej rozmowie RMF FM” szef resortu zdrowia.

Szumowski podkreślił jednak, że trwająca ponad miesiąc izolacja społeczna jest skuteczna i "gdyby nie ona, mielibyśmy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy chorych".

Wątek odmrażania gospodarki poruszył również Bogdan Rymanowski w rozmowie z wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem, który gościł wieczorem w Polsat News.

Sasin podkreślił, że intencją rządu jest nie tylko odmrażanie gospodarki, ale też "odmrażanie codziennego życia". Wskazał jednak, że ważne jest zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVP bezpardonowo zaatakowała rodzinę dziennikarki TVN. Odpowiedział jej mąż, padły mocne słowa

- Dlatego od czwartku wprowadzony zostanie nakaz zasłaniania ust i nosa – przypomniał wicepremier, minister aktywów państwowych, dodając, że ten tydzień "będzie decydujący", a rząd poinformuje jakie ograniczenia zostaną zdjęte.

Prawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzeczPrawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

Co będzie otwarte?

Jakich konkretnie decyzji możemy się spodziewać?

- To może dotyczyć korzystania z terenów zielonych, lasów, może dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych np. odzieżowych oraz punktów usługowych. Nie można przedłużać tych restrykcji w nieskończoność – podkreślił polityk.

Wygląda więc na to, że być może już w przyszłym tygodniu po ponad miesięcznej przerwie będziemy mogli się udać np. na zakupy do galerii handlowej czy do fryzjera.

Jazda samochodem z założoną maseczką? Absurdalnie skonstruowany przepis wprowadza chaosJazda samochodem z założoną maseczką? Absurdalnie skonstruowany przepis wprowadza chaosCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antonow An-225 opuszcza Polskę. Ostatnie chwile giganta w Warszawie, transmisja odlotu na żywo
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna granica pandemii przekroczona, każdy chciał jej uniknąć. Smutna wiadomość ze świata
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News