By wSensie.tv - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47060569
By wSensie.tv - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47060569
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Maja 2020

Prezydent zabiega o wypłatę odszkodowań. Mogą trafić do ponad 350 tys. Polaków

Wszystkie odszkodowania za zeszłoroczną suszę zostaną wypłacone rolnikom - zapewnił prezydent Andrzej Duda. I dodał, że rząd musi tego dopełnić, ponieważ odszkodowania to kwestia honoru polskiego państwa wobec rolników.

Odszkodowanie za suszę. Duda: cały czas o to zabiegam

W wywiadzie dla TVP1 prezydent stwierdził, że państwo musi być gotowe do pomocy rolnikom w przypadku klęsk żywiołowych i podkreślił, że w ubiegłym roku większość mniejszych gospodarstw dostała odszkodowanie suszowe, czyli za straty poniesione w wyniku suszy. Jego wypowiedzi cytuje Polska Agencja Prasowa.

Prezydent powiedział, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej cały czas zabiega o to, by wszystkie odszkodowania zostały wypłacone, ponieważ to również kwestia honoru polskiego państwa wobec rolników. Andrzej Duda powiedział, że odszkodowania dla rolników są bardzo ważne i rząd “musi tego dopełnić”.

Duda: pilnowanie odszkodowań to mój obowiązek

Duda podkreślił, że dbanie i pilnowanie takich spraw jak odszkodowanie należy do szczególnych obowiązków prezydenta Rzeczypospolitej. I zwrócił uwagę, że jednym z rodzajów bezpieczeństwa jest bezpieczeństwo żywnościowe, a te zapewniają polscy rolnicy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Prezydent mówił, że różne rządowe programy i inicjatywy mają wyrównać poziom i jakość życia między wielkimi miastami a polską wsią i mniejszymi miejscowościami.

McDonald's dokonuje rewolucji w swoich flagowych potrawach. Co ciekawe, zmiany zaczyna od PolskiMcDonald's dokonuje rewolucji w swoich flagowych potrawach. Co ciekawe, zmiany zaczyna od PolskiCzytaj dalej

- My dzisiaj ogromny nacisk kładziemy i to jest mój ogromnie ważny cel, żeby ten rozwój Polski był równy, żeby stworzyć także na wsi i w mniejszych miastach bardzo dobre warunki życia, żeby ludzie po prostu byli zadowoleni - powiedział Andrzej Duda, cytowany przez PAP.

I dodał, że on sam czuje się “patronem polskiej wsi”.

Ruszyły kolejne wypłaty odszkodowania za suszę

W kwietniu ARiMR przekazała, że zakończono pierwszy etap wypłat pomocy suszowej z nowej puli 280 mln zł. Jednocześnie rozpoczęto drugi etap wypłat. Po zeszłorocznej suszy rolnicy złożyli blisko 355 tys. wniosków o odszkodowanie za suszę w wysokości ponad 2,3 mld zł.

Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśMarki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeśCzytaj dalej

Odszkodowanie suszowe przysługuje producentom rolnym, których średni roczny dochód z prowadzonej działalności rolniczej spadł o ponad 30 procent przez wystąpienie suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News