obostrzenia
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 255.03.2020. Epidemia koronowirusa. Pierwszy dzien zaostrzonej kwarantanny.
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Maja 2020

Rząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczyk

Kolejne obostrzenia związane ze sportem zostały zniesione. Od poniedziałku 18 maja otwarte mogą być hale sportowe i sale gimnastyczne. Dozwolone są różne treningi, jednak na sportowców czekają obostrzenia, które wpłyną na jakość ćwiczeń i sposób ich wykonywania.

Obostrzenia zniesione w ramach III etapu odmrażania gospodarki

W środę 13 maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Kolejne obostrzenia zostały zniesione lub poluzowane. Od poniedziałku 18 maja pracować mogą fryzjerzy, kosmetyczki, a także restauracje i bary. Działalność mogą prowadzić też obiekty sportowe, m.in. hale i sale gimnastyczne. Takie miejsca obowiązują obostrzenia i wytyczne opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz rząd.

Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?Czytaj dalej

Obostrzenia w sporcie poluzowane. Jest jednak haczyk

Otwarcie hal sportowych i sal gimnastycznych to oczywiście dobra wiadomość dla sportowców, szczególnie takich, którzy ćwiczą taniec i sporty walki. Jednak na sali treningowej czeka na nich obostrzenie, które może stanowić pewną przeszkodę w ćwiczeniach.

Po zniesieniu niektórych obostrzeń w sporcie rząd zezwala m.in. na treningi taneczne, bokserskie, zapaśnicze czy sporty walki w salach gimnastycznych. Zalecane jednak jest zachowywanie dystansu. Analogicznie jak przy np. przemieszczaniu się - dwa metry odległości. Czy to zalecenie ma sens w przypadku sportu? To zależy od dyscypliny, jaką się trenuje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Jak trenować przy takim obostrzeniu?

Sport ma to do siebie, że często jest kontaktowy. A dla takich dyscyplin jak boks, zapasy czy inne sporty walki wspólne treningi są kluczowe. Zalecenie utrzymywania dystansu sprawia, że treningi w obiektach sportowych nie będą się raczej różnić od tych, które można sobie zorganizować w domu.

Ale warto też patrzeć na pozytywy - więcej osób będzie miało dostęp do sprzętu, w końcu nie każdy ma możliwość trenowania w domu. Zniesienie kolejnych obostrzeń to kwestia czasu, a na razie pozostaje się cieszyć treningami indywidualnymi.

Ile osób może uczestniczyć w treningach? To zależy od powierzchni hali sportowej:

  • w obiektach do 300 m2 - 12 osób + trener ,
  • w obiektach do od 301 do 800 m2 - 16 osób + 2 trenerów,
  • w obiektach do od 801 do 1000 m2 - 24 osoby + 2 trenerów,
  • w obiektach powyżej 1000 m2 - 32 osoby + 3 trenerów.
Minister Emilewicz nie pozostawia wątpliwości. Gospodarka może zostać ponownie zamrożona, wystarczy jedna rzeczMinister Emilewicz nie pozostawia wątpliwości. Gospodarka może zostać ponownie zamrożona, wystarczy jedna rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  2. Cierpisz na przewlekłe przeziębienia? Uważaj, może to być objaw nowotworu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje
Kiedy otwarcie klubów fitness i siłowni? Prawdopodobnie nie będziemy już musieli długo czekaćKiedy otwarcie klubów fitness i siłowni? Prawdopodobnie nie będziemy już musieli długo czekaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News