BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowy Ład wytrychem władzy. 10 haseł ma zbudować Polskę od nowa
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:22

Nowy Ład wytrychem władzy. 10 haseł ma zbudować Polskę od nowa

Nowy Ład rusza. Szczegóły 20 marca.
pixabay, crsntdesign

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest Nowy Ład

  • Kiedy poznamy szczegóły Nowego Ładu

  • Jakie obszary chce zrewolucjonizować polski rząd

Nowy Ład Polski

Nowy Ład to plan rządu Zjednoczonej Prawicy na popandemiczną rzeczywistość i pomysł na przebudowanie Polski. Politycy partii rządzącej w sobotę przedstawili wszelkie szczegóły dotyczące programu, a to wszystko okraszone zostało spotami. - Zapraszamy - mówi premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w spocie. Do czego Polacy mają czuć się zaproszeni?

Nowy Ład ma objąć dziesięć głównych obszarów przedstawionych w krótkich hasłach: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia - informuje RMF FM.

- Przedstawiamy Polakom rozwiązania, które pozwolą naszej ojczyźnie rozwijać się jeszcze szybciej i doganiać bogatsze kraje pod względem poziomu życia obywateli - mówił na konferencji Jakub Banaszek cytowany przez money.pl.

Z kolei w spocie premier oraz prezes PiS podkreślają, że Nowy Ład to kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli Polsce na jeszcze szybszy rozwój, "a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności". Całość spotu okraszona jest zdjęciami ze wcześniejszych inwestycji, zmagań z epidemią, czy konwencji partyjnych. Nie zabrakło także dzieci i dorosłych patrzących z nadzieją w przyszłość.

Nowy Ład hucznie zapowiadany

- Czas na polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość - powiedział Mateusz Morawiecki.

Prezes PiS w niedawnym wywiadzie dla PAP podkreślił, że Nowy Ład to ogromna szansa dla Polski. Dodał również, że "dotychczasowe programy, to wszystko w jakimś sensie było rozwijaniem programu napisanego na jesieni 2008 r. Natomiast Nowy Polski Ład jest już nową jakością, i naprawdę warto go wprowadzić".

Pełne założenia polskiego Nowego Ładu zostaną zaprezentowane już w sobotę, 20 marca na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Partia uruchomiła nawet stronę internetową dot. Nowego Ładu, ale jak podaje money.pl, poza zegarem odliczającym czas do ukazania szczegółów, na razie nie ma tam nic.

W witrynie mają pojawić się wszelkie szczegóły dotyczące Nowego Ładu, o którym politycy PiS zaczęli mówić głośniej teraz, a eksperci spekulowali już wcześniej.

Polecane