BiznesINFO.pl
Nowy Ład rusza. Szczegóły 20 marca.

pixabay, crsntdesign

Nowy Ład wytrychem władzy. 10 haseł ma zbudować Polskę od nowa

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Dotychczas Nowy Ład kojarzył się przede wszystkim z programem widmo - rząd milczał, obywatele nie widzieli czym on jest. Wszystko się zmieniło, bowiem Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dziesięć głównych haseł dotyczących Nowego Ładu. Hasła odnosz

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest Nowy Ład

  • Kiedy poznamy szczegóły Nowego Ładu

  • Jakie obszary chce zrewolucjonizować polski rząd

Nowy Ład Polski

Nowy Ład to plan rządu Zjednoczonej Prawicy na popandemiczną rzeczywistość i pomysł na przebudowanie Polski. Politycy partii rządzącej w sobotę przedstawili wszelkie szczegóły dotyczące programu, a to wszystko okraszone zostało spotami. - Zapraszamy - mówi premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w spocie. Do czego Polacy mają czuć się zaproszeni?

Nowy Ład ma objąć dziesięć głównych obszarów przedstawionych w krótkich hasłach: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia - informuje RMF FM.

- Przedstawiamy Polakom rozwiązania, które pozwolą naszej ojczyźnie rozwijać się jeszcze szybciej i doganiać bogatsze kraje pod względem poziomu życia obywateli - mówił na konferencji Jakub Banaszek cytowany przez money.pl.

Z kolei w spocie premier oraz prezes PiS podkreślają, że Nowy Ład to kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli Polsce na jeszcze szybszy rozwój, "a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności". Całość spotu okraszona jest zdjęciami ze wcześniejszych inwestycji, zmagań z epidemią, czy konwencji partyjnych. Nie zabrakło także dzieci i dorosłych patrzących z nadzieją w przyszłość.

Nowy Ład hucznie zapowiadany

- Czas na polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość - powiedział Mateusz Morawiecki.

Prezes PiS w niedawnym wywiadzie dla PAP podkreślił, że Nowy Ład to ogromna szansa dla Polski. Dodał również, że "dotychczasowe programy, to wszystko w jakimś sensie było rozwijaniem programu napisanego na jesieni 2008 r. Natomiast Nowy Polski Ład jest już nową jakością, i naprawdę warto go wprowadzić".

Pełne założenia polskiego Nowego Ładu zostaną zaprezentowane już w sobotę, 20 marca na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Partia uruchomiła nawet stronę internetową dot. Nowego Ładu, ale jak podaje money.pl, poza zegarem odliczającym czas do ukazania szczegółów, na razie nie ma tam nic.

W witrynie mają pojawić się wszelkie szczegóły dotyczące Nowego Ładu, o którym politycy PiS zaczęli mówić głośniej teraz, a eksperci spekulowali już wcześniej.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 31.12.2020. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w calym kraju obowiazuje zakaz przemieszczania sie. Wyjatkiem sa m.in. niezbedne czynnosci sluzbowe oraz inne wskazane w rozporzadzeniu. Za nieuzasadnione wyjscie z domu grozi m.in. mandat. W przypadku doniesienia do sanepidu, ten - za zlamanie obostrzen epidemicznych - moze nalozyc kare administracyjna w wysokosci do 30 tys. zl. N/z patroli policji na placu Bankowym.

Polska i Świat

Policja dzisiaj ruszyła na łowy. Mandat 3 tys. zł grozi bardzo wielu kierowcom

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

Czytaj więcej >

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa

Polska i Świat

Nowelizacja Kodeksu karnego. Bezwzględne kary dla pijanych kierowców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >