BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 11.05.2020. n/z Wejscie do NFZ - Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddzial Wojewodzki.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Od jutra znaczne zmiany przy rejestracji do lekarzy. NFZ ma dla pacjentów ważną radę

5 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Od poniedziałku (06.07) NFZ przywraca do funkcjonowania sale obsługi klienta. NFZ zachęca jednak do zdalnego korzystania z usług oferowanych przez przychodnie.

NFZ wznawia działanie sal obsługi klienta

Po okresie utrudnień i obostrzeń związanych z pandemią, kwarantanną i wzmożonym rygorem sanitarnym NFZ zarządza wznowienie zawieszonych w tym czasie usług, których brak mógł być dla wielu osób bardzo uciążliwy. Chodzi o sprawy załatwiane w salach obsługi klienta, które w czasie kwarantanny trzeba było załatwiać telefonicznie lub przez Internet. Teraz to się zmieni. "Od 6 lipca sale obsługi klientów będą działać w pełnym zakresie usług, tak jak przed zawieszeniem ich funkcjonowania związanym ze stanem epidemii" - czytamy w komunikacie NFZ, na który powołuje się serwis internetowy Gazety Prawnej. 

NFZ ponownie umożliwia zdobycie karty EKUZ na miejscu

Powrót do normalnego funkcjonowania sal obsługi klienta sprawia, że znowu pojawia się możliwość wyrobienia karty EKUZ na miejscu w przychodni. Jest to karta zapewniająca ubezpieczenie zdrowotne na terenie krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), przydatna dla osób często podróżujących czy studentów jadących na Erasmusa. "W związku z kolejnym etapem przywracania obsługi bezpośredniej w placówkach NFZ, od 6 lipca w salach obsługi klientów będzie można znów załatwić sprawy związane z formularzami unijnymi, w tym również uzyskać na miejscu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego" - informuje NFZ.

Tagi:

NFZ

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >