BiznesINFO.pl
Moja Woda - ostatni moment na złożenie wniosku o dopłatę

Pixabay/Tomasz Supel

Moja Woda. Został już niecały miesiąc na złożenie wniosku o dopłatę

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Powoli dobiega końca druga odsłona programu “Moja Woda”, mającego na celu łagodzenie skutków suszy i ograniczenie zagrożenie powodziowego w Polsce. W ramach programu można ubiegać się o dopłatę w maksymalnej wysokości 5 tys. zł do domowego oczka wodnego. Warto się pospieszyć, bo na złożenie wniosku pozostał już tylko niecały miesiąc. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jeszcze tylko przez niecały miesiąc można składać wnioski w ramach programu "Moja Woda"

  • Na co można otrzymać dopłatę w wysokości nawet 5 tys. zł

  • Ile dotąd złożono wniosków

Moja Woda - ostatni moment na złożenie wniosku o dopłatę

Pomysł programu “Moja Woda” zaistniał podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej, kiedy to walczący o drugą kadencję prezydent Andrzej Duda zaproponował uruchomienie wsparcia państwa w celu powstania w każdym domu oczka wodnego.

Niebawem uruchomiono pierwszą edycję programu, który - jak podkreśla pilotujący go Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  - ma na celu łagodzenie skutków suszy w naszym kraju, a także ograniczenie zagrożeń związanych z powodzią poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę, czyli  tzw. oczek wodnych.

W ramach programu właściciele czy współwłaściciele domu jednorodzinnego mogą ubiegać się o dopłatę w maksymalnej wysokości 5 tys. zł. Dofinansowanie nie może jednak przekroczyć 80 proc.  kosztów kwalifikowanych.

Druga edycja programu “Moja Woda” ruszyła 22 marca br. Zainteresowanie dopłatami okazało się ogromne.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podaje, że do 7 maja, czyli w ciągu 1,5 miesiąca trwania programu do wojewódzkich funduszy wpłynęło 14,5 tys. wniosków. 

Zostało ponad 30 mln zł


Łączna kwota tychże wniosków to 69 mln zł i jak podkreśla Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stanowią one 68 proc. budżetu jaki przewidziano w ramach drugiej odsłony programu “Moja Woda” ( wynosi on ok. 100 mln zł). 

To oznacza, że na dopłatę do tzw. oczek wodnych Fundusz może przeznaczyć jeszcze ponad 30 mln zł. Jest jednak niewiele czasu na złożenie wniosku w tej sprawie.  Termin mija 10 czerwca, czyli już za niecały miesiąc. 

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski podkreśla w komunikacie prasowym, że zakłada, iż wnioski złożone do tego terminu wyczerpią budżet przeznaczony na program “Moja Woda”. 

Wnioski można składać drogą elektroniczną do  wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.  Wiceprezes Funduszu prognozuje, że druga odsłona programu “Moja Woda” pozwoli na dofinansowanie ok. 20 tys. tzw. oczek wodnych i zatrzymanie miliona metrów sześciennych wody, dzięki czemu uda się odciążyć kanalizację i zmniejszyć ryzyko podtopień. 

Do dopłaty w ramach programu jak przypomina Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kwalifikuje się zakup, montaż, budowa, a także uruchomienie instalacji pozwalających na zbieranie, retencjonowanie oraz wykorzystywanie wód opadowych i roztopowych na terenie danej nieruchomości. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Rolnik opryskał rzepak, zabijając miliony pszczół

Rolnik opryskał rzepak środkiem owadobójczym i uśmiercił 7,5 mln pszczół. Może trafić do więzienia na 8 lat

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

Biznes Info

Finanse

Ulga podatkowa na 500 zł. Odebrać mogą tylko kierowcy

Czytaj więcej >

Finanse

Kreatywna księgowość – czym jest i co ma na celu

Czytaj więcej >

Finanse

Jakie są najczęstsze metody wyceny przedsiębiorstw?

Czytaj więcej >

Finanse

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Czytaj więcej >

Finanse

Bony świąteczne - jak je dać pracownikom?

Czytaj więcej >

Finanse

Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych

Czytaj więcej >