Maseczki - zniesienie restrykcji na horyzoncie
Unsplash/Gabe Pierce
Autor Maria Glinka - 18 Maja 2020

Kluczowa decyzja ws. maseczek maksymalnie za 2 tygodnie. Możliwe ich zdjęcie, ale tylko w konkretnym miejscu

Maseczki nie będą już obowiązkowe w przestrzeni publicznej? Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyjawił, że decyzja w tej sprawie zapadnie maksymalnie za dwa tygodnie. Resort rozważa podtrzymanie zakazu w poszczególnych miejscach.

Koniec z maseczkami coraz bliżej

Maseczki znikną z pandemicznej rzeczywistości? Nie do końca, ponieważ Ministerstwo Zdrowia rozważa jedynie częściowe poluzowanie obostrzenia zakrywania ust i nosa. Łukasz Szumowski oznajmił dzisiaj, że nakaz noszenia maseczki miałby zostać podtrzymany jedynie w pomieszczeniach – podaje Gazeta Wyborcza.

Morawiecki zablokował wypłatę premii w rządzie. Emilewicz komentuje: Morawiecki zablokował wypłatę premii w rządzie. Emilewicz komentuje: "Trudna sytuacja dla nas"Czytaj dalej

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie „za tydzień, do dwóch” – oświadczył szef resortu zdrowia, który zmniejszanie restrykcji uzależnia od dynamiki rozwoju pandemii w kraju. „Jeśli się okaże, że wskaźniki w województwach się utrzymują, być może będziemy wydawać decyzję, że na otwartych przestrzeniach nie trzeba będzie nosić maseczek” – wyznał Łukasz Szumowski.

Na identyczny krok zdecydowały się czeskie władze, które oznajmiły, że od 25 maja Czesi nie będą musieli zakrywać nosa i ust w przestrzeni publicznej. Miejsca, w których nadal będzie trzeba nakładać maseczki to: zamknięte pomieszczenia, środki komunikacji publicznej i taksówki. Na razie szef polskiego resortu zdrowia nie doprecyzował, w których pomieszczeniach nakaz zostałby podtrzymany.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować

Sytuacja epidemiczna w kraju

W trakcie dzisiejszego wystąpienia minister zdrowia skomentował aktualną sytuację epidemiczną w Polsce i ocenił, że „mówienie, że pokonaliśmy koronawirusa, to byłaby pycha”. Zdaniem szefa resortu obserwujemy aktualnie „wypłaszczenie i delikatny spadek”. Jednak Łukasz Szumowski ostrzegł, że „takie ogniska jak na Śląsku mogą wybuchnąć w każdej chwili”, dlatego na razie kluczowe jest przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Psy na front walki z pandemią. Naukowcy chcą diagnozować za pomocą czworonogówPsy na front walki z pandemią. Naukowcy chcą diagnozować za pomocą czworonogówCzytaj dalej

Minister oznajmił, że od 1 czerwca szpitale, które wraz z nadejściem koronawirusa stały się placówkami jednoimiennymi, będą wracały do regularnego trybu funkcjonowania. Łukasz Szumowski przyznał, że ewentualna konieczność ponownego przekształcania ich w szpitale zakaźne jest już „przećwiczona”.

Według najnowszych danych z resortu zdrowia w Polsce zakażonych jest 18 746 osób, z czego 929 zmarło. W dalszym ciągu najwięcej nowych zakażeń rejestruje województwo śląskie – dzisiaj 163 nowe infekcje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  2. Dotychczasowe metody zawiodły. Chile wprowadza "całkowitą kwarantannę"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tysiące Polaków będzie rozczarowanych 1000+ na wakacje. Porażająca opinia eksperta
Kultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takKultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News