Listonosze będą rozdawać pakiety wyborcze
wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL,EU, CC0
Autor Maria Glinka - 23 Kwietnia 2020

Już niedługo spodziewaj się listonosza z pakietami wyborczymi. Ujawniono pierwsze szczegóły instrukcji

Listonosze odegrają kluczową rolę, jeśli majowa elekcja przybierze charakter jedynie korespondencyjny. Przedstawiamy szczegóły przekazywania „pakietu wyborczego”.

Listonosze na pierwszej linii frontu w czasie wyborów

Listonosze już niedługo mogą mieć pełne ręce roboty. A wszystko przez zbliżające się wybory prezydenckie, których pierwsza tura jest zaplanowana na 10 maja.

To, czy i w jakiej formie odbędzie się głosowanie, w dalszym ciągu pozostaje kwestią otwartą. Jednak brak podstaw prawnych dotyczących sposobu organizacji majowej elekcji nie przeszkodził partii rządzącej w zleceniu przygotowania kart wyborczych.

Ważne zalecenia dla klientów PKO BP. Bank ostrzega, możesz stracić kontrolę nad swoim kontemWażne zalecenia dla klientów PKO BP. Bank ostrzega, możesz stracić kontrolę nad swoim kontemCzytaj dalej

Dużo pracy, mało czasu

Rozdawanie ok. 30 mln pakietów wyborczych ma odbywać się między 4 a 10 maja. W trakcie zaledwie 6 dni 25 tys. listonoszy będzie musiało odwiedzić ponad 14 mln gospodarstw domowych. W trakcie wizyt mają im towarzyszyć tajemniczy kontrolerzy – podaje money.pl.

Pomocnikiem listonosza nie musi być pracownik poczty – może to być wolontariusz, które zadaniem będzie monitorowanie procedury przekazywania pakietów.

Zdaniem nowego szefa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota dzięki takiej procedurze zwiększy się transparentność i uda się zapobiec potencjalnemu niewywiązywaniu się z obowiązków służbowych przez listonoszy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Kilka tysięcy w kilka dni

Gratyfikacja w zamian za doręczenie jednego pakietu wyborczego to 2 zł zarówno w przypadku listonosza, jak i ochotnika. Szacuje się, że w obszarze miejskim każdy dwuosobowy zespół jest w stanie dostarczyć między 500 a 600 kompletów dziennie. A więcej pod koniec akcji rozdawania pakietów będą mogli liczyć na zysk w postaci kilku tysięcy złotych.

„Nie dziwię się osobom, które podejmą się tego zadania z pobudek materialnych” – wyznał szef Wolnego Związku Zawodowego Poczty Piotr Moniuszko. Jego zdaniem ocenianie listonoszy, którzy wezmą udział w rozdawaniu pakietów jest bezzasadne, ponieważ i tak większa część z nich zostanie do tego przymuszona.

Dobra propozycja dla niektórych dłużników. Zadłużenia już ich nie pogrążąDobra propozycja dla niektórych dłużników. Zadłużenia już ich nie pogrążąCzytaj dalej

A odgórne nakazy dotyczące dostarczania zestawów mogą być nakładane jeszcze łatwiej wobec zwolnienia szefowej kadr poczty Agnieszki Grzegorczyk oraz jej trzech zastępców. Zdaniem pocztowców zmiana na tym stanowisku umożliwi wywieranie presji na tych pracownikach, którzy nie będą chcieli wziąć udziału w akcji rozdawania pakietów. Nowym szefem kadr został radny Marek Makuch, który przedtem pełnił funkcję dyrektora ośrodka administracji w Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News