Ile zarabia się na kasie w Lidlu?
Unsplash/K. Mitch Hodge
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Września 2020

Lidl i Biedronka prześcigają się w ściąganiu pracowników. Kasjerzy mogą liczyć na naprawdę duże zarobki

Lidl i Biedronka prowadzą niezwykle wyrównaną walkę o pracowników. Praca kasjera już dawno przestała kojarzyć się z niskimi zarobkami. Niekiedy pracownicy sklepów zarabiają więcej niż nauczyciele.

Praca w Lidlu

Lidl rozpoczął właśnie kampanię, która ma na celu przyciągnąć do pracy jak najwięcej chętnych. Niemiecka sieć postanowiła postawić na stabilność i elastyczność zatrudnienia, czym chwali się w kampanii, ponieważ do końca tego roku firma chce zatrudnić jeszcze kilkaset osób.

- Średni staż pracy w Lidlu wynosi 4,62 lata, aż 8,5 tys. pracowników Lidl Polska ma za sobą co najmniej pięć lat pracy. Jest to dla nas idealne potwierdzenie hasła „praca na lata”. Warto także podkreślić, jak ważna jest praca naszych pracowników, którzy każdego dnia realizują misję dostarczania społeczeństwu żywności, bez względu na okoliczności. Właśnie to stanowi dla nas największą motywację - ocenił Wolfgang Hennen, członek zarządu ds. personalnych Lidl Polska.

4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekać4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekaćCzytaj dalej

W Lidlu średni staż pracy wynosi prawie 5 lat - tyle średnio pracuje 23 tys. pracowników w polskim oddziale w 740 sklepach w kraju, których będzie jeszcze więcej, ponieważ Lidl otworzy kolejne sklepy, m.in. w Warszawie.

- Wraz z rozwojem naszej sieci i otwieraniem kolejnych sklepów oraz centrów dystrybucyjnych planujemy systematycznie zwiększać zatrudnienie. W ciągu roku, jeżeli sytuacja makroekonomiczna będzie korzystna, stworzymy kilkaset nowych miejsc pracy - powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, head of communication w Lidl Polska w rozmowie z Business Insider.

Komornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuKomornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Emerytura honorowa coraz częściej przyznawana. Spełniając tylko jeden warunek, otrzymują dodatkowe kilka tysięcy złotych
2. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
3. Ceny w Polsce drastycznie rosną, poziom wzrostu jest zatrważający. Gorzej jest tylko w jednym kraju

Dodatkowe ręce do pracy przydadzą się także w już istniejących placówkach, mimo że Lidl wprowadza coraz więcej kas samoobsługowych. Jest ich już ponad 1000 - zwykle po 6 w jednym sklepie. Ten fakt nie sprawił, że Lidl potrzebuje mniej pracowników, wręcz przeciwnie. Przydzielane są im inne zadania, a jedna osoba jest zawsze oddelegowana do nadzoru linii samoobsługowej.

Łeb w łeb w walce o pracowników z Lidlem idzie Biedronka, która dysponuje jeszcze większą liczbą sklepów. Pod koniec czerwca w Polsce było ponad 3031 Biedronek, w których zatrudnionych jest ok. 68 tys. osób.

Odzyskano wielki skarb ukradziony 3 lata temu. Już niemal nikt nie wierzył w sukcesOdzyskano wielki skarb ukradziony 3 lata temu. Już niemal nikt nie wierzył w sukcesCzytaj dalej

Ile zarabia kasjer w Lidlu?

W Lidlu osoby pracujące na sklepie zarabiają na początek od 3400 zł brutto do 4150 zł brutto, co oznacza, że na rękę wpływa im co miesiąc od ok. 2485 zł do ok. 3 tys. zł.

Po roku wynagrodzenie się zwiększa. Pracownicy mogą liczyć na pensje w wysokości 3500 zł brutto do 4350 zł brutto, czyli od ok. 2555 zł do ok. 3150 zł netto. Po dwóch latach pracy ta suma wzrasta aż do między 3700 zł brutto a 4600 zł brutto, co oznacza, że pracownicy dostają na rękę od ok. 2670 zł do ok. 3330 zł.

Złe wieści dla mieszkańców bloków. Muszą być gotowi na nową opłatęZłe wieści dla mieszkańców bloków. Muszą być gotowi na nową opłatęCzytaj dalej

Ile zarabia się w Biedronce?

Kasjerzy w Biedronce także mogą liczyć na wzrost wynagrodzenia po każdym przepracowanym roku. Na początek na konto pracowników wpływa od 3050 zł do 3400 zł brutto, czyli od ok. 2240 zł do ok. 2480 zł na rękę. Wynagrodzenie w dużej mierze zależy od miejsca. W mniejszych miejscowościach kasjerzy zarabiają nieco mniej niż w wielkich miastach. Po 3 latach pracy osoby zatrudnione w Biedronce mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 3200 do 3650 zł, zatem na rękę dostają od ok. 2340 zł do ok. 2660 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w Brazylii. Piłkarz zadźgał prezesa własnego klubu
  2. Muzyk odleciał na antenie TVP. Prowadzący próbował go uspokoić, musiał przerwać jego wypowiedź
  3. Matka nie otrzymała świadczenia na dziecko? Może dostać je ojciec, ale pod jednym warunkiem
  4. Podobnej sytuacji nie było od 15 lat. Rzecznik rządu kreśli czarny scenariusz, PiS powinno się obawiać?
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kable

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News