BiznesINFO.pl
Lidl oferuje seniorom specjalne zniżki

Pexels

Już nie tylko godziny dla seniorów, ale spora zniżka. Popularna sieciówka tnie ceny o 30 proc.

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Seniorzy, którzy odwiedzą placówki Lidla w wyznaczonych specjalnie dla nich godzinach, będą mogli liczyć na specjalne zniżki. Do środy po niższej cenie sprzedawany był miód, a od jutra osoby 60 plus zapłacą mniej za inne popularne produkty.

Lidl oferuje seniorom zniżki

Przypomnijmy, że w połowie października rząd przywrócił „Godziny dla seniorów”. Rozwiązanie to zakłada, by w specjalnie przeznaczonych godzinach (10.00-12.00) od poniedziałku do piątku w placówkach handlowych, drogeriach czy aptekach mogły być obsługiwane wyłącznie osoby w wieku 60 plus. Godziny te obowiązywały już w okresie pierwszej fali pandemii, od końca marca do 4 maja (dotyczyły wówczas osób po 65 roku życia). Ich wprowadzenie miało na celu umożliwienie zrobienia bezpiecznych zakupów przez osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Zarówno wiosną jak i teraz „Godziny dla seniorów” wzbudziły spore kontrowersje. Idea umożliwienia zarobienia bezpiecznych zakupów seniorom nie budzi oczywiście dyskusji, ale praktyka pokazuje, że wiele placówek w godzinach 10.00-12.00 świeci pustkami a osoby w wieku 60 plus niekoniecznie korzystają z wyznaczonych dla nich godzin i robią zakupy o wcześniejszej bądź późniejszej porze.

Sieci handlowe chcąc zachęcić seniorów do odwiedzin w dedykowanych im godzinach oferują specjalne zniżki. Na  tego typu krok zdecydował się w ostatnim czasie m.in. Lidl. I tak w tym tygodniu (od poniedziałku 2 listopada do dzisiaj) osoby w wieku 60 plus, które dokonywały zakupów w godzinach 10.00 – 12.00 mogły zapłacić 30 proc. mniej za każdego rodzaju miód.  

Na tym jednak nie koniec, bo jak podaje Gazeta.pl od jutra do piątku 5 listopada na seniorów czeka łopatka wieprzowa za 7,99 zł/kg, co oznacza, że kosztować będzie niemal 50 proc. mniej niż zwykle.

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się również Biedronka, która również oferuje zniżki na najbardziej pożądane przez seniorów produkty pierwszej potrzeby, jeśli zakupią je w wyznaczonych dla nich godzinach. W ostatnim czasie po niższej cenie można było kupić m.in.herbatę Remsey w torebkach, szynkę konserwową Kraina Wędlin, czy papier toaletowy Soft Queen. Na zniżki mogą liczyć seniorzy posiadający kartę Moja Biedronka.

Dłuższe godziny otwarcia

Zarówno Lidl jak i Biedronka w reakcji na wprowadzone w ostatnim czasie ograniczenia zdecydowały się wydłużyć godziny otwarcia. Lidl jak przypomina Gazeta.pl wydłużył czas otwarcia średnio o godzinę we wszystkich swoich placówkach. Obecnie funkcjonują one od godz. 6.00 do 22.00, 6:00 do 23.00, 6.00 do 24.00, bądź całodobowo. Biedronka wróciła zaś do znanej z wiosny Akcji24.

- Otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne od klientów, że Akcja24 jest potrzebna. Dlatego konsekwentnie, zgodnie z zapowiedziami wszędzie, gdzie to możliwe pracujemy nad tym, by nasze sklepy mogły jak najbardziej komfortowo obsłużyć klientów dzięki dłuższym godzinom otwarcia – tłumaczy cytowany w komunikacie prasowym Biedronki Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny makroregionu w sieci Biedronka.

Przypomnijmy, że „Godziny dla seniora” to nie jedyne obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią dotyczące placówek handlowych. Po kilku miesiącach przerwy przywrócone zostały również limity dotyczące liczby klientów mogących jednocześnie przebywać w sklepie. Zgodnie z najnowszymi zasadami od najbliższej soboty 7 listopada w sklepach do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, zaś w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych tak jak dotąd będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Podobne artykuły

Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >
Marks & Spencer wraca na polski rynek

Handel

Wycofana z Polski marka, wraca z powrotem na nasz rynek. Niemała gratka dla fanów

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/EAST NEWS

Handel

Primark otwiera sklep w Poznaniu. Ujawnili już nową datę otwarcia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia Biedronki

Handel

Biedronka zmienia godziny otwarcia. Placówki w całej Polsce będą działać dłużej

Czytaj więcej >
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30787724

Handel

Biedronka rusza z hitową promocją. Na majówkę 12 piw za darmo

Czytaj więcej >
Biedronka zmienia stroje swoich pracowników

Handel

Wielkie zmiany w Biedronce, na zakupach aż się zdziwisz. Sieć całkowicie zmienia jeden z najważniejszych elementów

Czytaj więcej >