Lidl oferuje seniorom specjalne zniżki
Pexels
Autor Radosław Święcki - 4 Listopada 2020

Już nie tylko godziny dla seniorów, ale spora zniżka. Popularna sieciówka tnie ceny o 30 proc.

Seniorzy, którzy odwiedzą placówki Lidla w wyznaczonych specjalnie dla nich godzinach, będą mogli liczyć na specjalne zniżki. Do środy po niższej cenie sprzedawany był miód, a od jutra osoby 60 plus zapłacą mniej za inne popularne produkty.

Lidl oferuje seniorom zniżki

Przypomnijmy, że w połowie października rząd przywrócił „Godziny dla seniorów”. Rozwiązanie to zakłada, by w specjalnie przeznaczonych godzinach (10.00-12.00) od poniedziałku do piątku w placówkach handlowych, drogeriach czy aptekach mogły być obsługiwane wyłącznie osoby w wieku 60 plus. Godziny te obowiązywały już w okresie pierwszej fali pandemii, od końca marca do 4 maja (dotyczyły wówczas osób po 65 roku życia). Ich wprowadzenie miało na celu umożliwienie zrobienia bezpiecznych zakupów przez osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Zarówno wiosną jak i teraz „Godziny dla seniorów” wzbudziły spore kontrowersje. Idea umożliwienia zarobienia bezpiecznych zakupów seniorom nie budzi oczywiście dyskusji, ale praktyka pokazuje, że wiele placówek w godzinach 10.00-12.00 świeci pustkami a osoby w wieku 60 plus niekoniecznie korzystają z wyznaczonych dla nich godzin i robią zakupy o wcześniejszej bądź późniejszej porze.

Anglicy też szykują się na lockdown. Ustawiają się w kolejkach za jedną rzecząAnglicy też szykują się na lockdown. Ustawiają się w kolejkach za jedną rzecząCzytaj dalej

Sieci handlowe chcąc zachęcić seniorów do odwiedzin w dedykowanych im godzinach oferują specjalne zniżki. Na tego typu krok zdecydował się w ostatnim czasie m.in. Lidl. I tak w tym tygodniu (od poniedziałku 2 listopada do dzisiaj) osoby w wieku 60 plus, które dokonywały zakupów w godzinach 10.00 – 12.00 mogły zapłacić 30 proc. mniej za każdego rodzaju miód.

Na tym jednak nie koniec, bo jak podaje Gazeta.pl od jutra do piątku 5 listopada na seniorów czeka łopatka wieprzowa za 7,99 zł/kg, co oznacza, że kosztować będzie niemal 50 proc. mniej niż zwykle.

PKO BP szuka pieniędzy gdzie tylko może. Szykuj się na wzrost opłatPKO BP szuka pieniędzy gdzie tylko może. Szykuj się na wzrost opłatCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"
3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się również Biedronka, która również oferuje zniżki na najbardziej pożądane przez seniorów produkty pierwszej potrzeby, jeśli zakupią je w wyznaczonych dla nich godzinach. W ostatnim czasie po niższej cenie można było kupić m.in.herbatę Remsey w torebkach, szynkę konserwową Kraina Wędlin, czy papier toaletowy Soft Queen. Na zniżki mogą liczyć seniorzy posiadający kartę Moja Biedronka.

Dłuższe godziny otwarcia

Zarówno Lidl jak i Biedronka w reakcji na wprowadzone w ostatnim czasie ograniczenia zdecydowały się wydłużyć godziny otwarcia. Lidl jak przypomina Gazeta.pl wydłużył czas otwarcia średnio o godzinę we wszystkich swoich placówkach. Obecnie funkcjonują one od godz. 6.00 do 22.00, 6:00 do 23.00, 6.00 do 24.00, bądź całodobowo. Biedronka wróciła zaś do znanej z wiosny Akcji24.

- Otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne od klientów, że Akcja24 jest potrzebna. Dlatego konsekwentnie, zgodnie z zapowiedziami wszędzie, gdzie to możliwe pracujemy nad tym, by nasze sklepy mogły jak najbardziej komfortowo obsłużyć klientów dzięki dłuższym godzinom otwarcia – tłumaczy cytowany w komunikacie prasowym Biedronki Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny makroregionu w sieci Biedronka.

Wyjątkowa sytuacja w dwóch stanach USA. Elektorzy się wyłamią i mogą zmienić los wyborówWyjątkowa sytuacja w dwóch stanach USA. Elektorzy się wyłamią i mogą zmienić los wyborówCzytaj dalej

Przypomnijmy, że „Godziny dla seniora” to nie jedyne obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią dotyczące placówek handlowych. Po kilku miesiącach przerwy przywrócone zostały również limity dotyczące liczby klientów mogących jednocześnie przebywać w sklepie. Zgodnie z najnowszymi zasadami od najbliższej soboty 7 listopada w sklepach do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, zaś w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych tak jak dotąd będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  2. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  3. Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonie
  4. Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatów
  5. Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
Już od piątku zmiany w rozkładzie jazdy. PKP Intercity odwołuje część pociągówJuż od piątku zmiany w rozkładzie jazdy. PKP Intercity odwołuje część pociągówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News