Kornel Morawiecki
Wikipedia/Konrad Wereszczyński
Autor Paulina Musianek - 30 Września 2019

Kornel Morawiecki nie żyje

Kornel Morawiecki - ojciec premiera Mateusza Morawieckiego i działacz opozycji antykomunistycznej nie żyje. Zmarł w wieku 78 lat. Informację o śmierci podał dziennikarz „Super Expressu”.

Kornel Morawiecki nie żyje

Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat. Był on działaczem opozycyjnym w PRL, założycielem i przewodniczącym „Solidarności Walczącej”, posłem i marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji, liderem założonej w 2016 roku partii Wolni i Solidarni, ojcem premiera Mateusza Morawieckiego. 27 września prezydent Andrzej Duda nadał Morawieckiemu Order Orła Białego za zasługi "na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

Masz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduMasz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduCzytaj dalej

Kornel Morawiecki chorował na raka trzustki

Kornel Morawiecki w styczniu poinformował o tym, że choruje na raka trzustki, a po chemioterapii wystąpiły u niego problemy związane z sercem i z nerkami. - Nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju. Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Morawiecki.

Przez całe życie zaangażowany był w politykę. W 1968 roku był uczestnikiem strajków studenckich, w sierpniu 1980 roku współorganizował strajki we Wrocławiu i tworzył regionalne struktury Solidarności. W 1990 i 2015 roku Kornel Morawiecki podejmował próby wystartowania w wyborach prezydenta RP, nie zebrał jednak wymaganych stu tysięcy podpisów. Udało mu się to w międzyczasie - przed wyborami w 2010 roku, w których zajć ostatnie 10. miejsce. W drugiej turze poparł Jarosława Kaczyńskiego.

O pogorszeniu się stanu zdrowia ojca informował już w piątek jego syn Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Ciechanowa. - Nie chciałem rezygnować z tego spotkania, ale jest ono dla mnie niełatwe, bo od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek. Mój tato był, jest cały czas człowiekiem Solidarności. Jest człowiekiem bardzo niezależnym, dumnym - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie żyje wybitna Polka. Zginęła w tragicznych okolicznościach, miała 44 lata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News