Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jeden z najbogatszych koncernów broni plastiku. Twierdzi, że problemem jest coś innego...
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:15

Jeden z najbogatszych koncernów broni plastiku. Twierdzi, że problemem jest coś innego...

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Virginie Helias - kim jest?

Virginie Helias to wiceprezeska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju gigantycznego, światowego koncernu Procter&Gamble, który jest właścicielem takich firm jak Ariel, Gillette, Head&Shoulders czy Vizir. Nie każdy zna tą firmę, ale każdy kojarzy produkty, które wypuszcza na rynek. Reprezentantka koncernu postanowiła wziąć w obronę plastik. Przekonuje, że problemu należy szukać gdzie indziej. Gdzie? 

Procter&Gamble broni plastiku 

W rozmowie z Business Insider Polska wiceprezeska Procter&Gamble broni plastiku. Twierdzi, że plastik nie jest problemem, a wyzwanie pojawia się dopiero wtedy, gdy "trafia do oceanów". 

- Plastik jako materiał sam w sobie nie powinien być wrogiem publicznym numer jeden. Plastik problemem staje się wtedy, kiedy wypada z obiegu i trafia do oceanów. To olbrzymie zagrożenie. Co roku tracimy przez niewydajność systemu 20 mld dol - mówi z przekonaniem Virginie Helias. 

Dziennikarz Business Insider Polska kontynuował wątek podczas wywiadu z Virginie Helias w Paryżu. Zauważył, że wiceprezeska Procter&Gamble broniła plastiku. Reprezentantka koncernu nie zaprzeczyła. 

- Plastik problemem staje się wtedy,  kiedy wypada z obiegu i trafia do oceanów - dodała. 

"Plastik jedną z najlepszych rzeczy jakie mogliśmy wymyślić" 

Virginie Helias twierdzi, że plastik to "jedna z najlepszych rzeczy jakie mogliśmy wymyślić". 

- Wiele osób mówi, że jesteśmy firmą, która do produkcji swoich opakowań w dużym stopniu wykorzystuje plastik. To prawda, że plastik jest dla nas ważny. (...) Proszę mi wierzyć – plastik jest jednym z najlepszych rzeczy, jakie mogliśmy wymyślić. Jest niezwykle lekki, wytrzymały i tani - podkreślała Virginie Helias w rozmowie z Business Insider Polska dodając, że firma troszczy się o środowisko i podejmuje kroki, by uszczelniać obieg plastiku w gospodarce. 

Podobnego zdania nie są jednak organizacje pro-ekologiczne, które walczą z zanieczyszczeniem środowiska. Według aktywistów, produkcja plastiku jest jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia oceanów, więc, jak podkreślają, trudno jest traktować plastik jako "jedną z najlepszych rzeczy jakie mogła wymyślić ludzkość".