BiznesINFO.pl

Jakub Kaminski/East News

Facebook całkowicie usunął stronę Janusza Korwina-Mikkego. Wszyscy mieli już dosyć

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Janusz Korwin-Mikke zniknął z Facebooka

Janusz Korwin-Mikke był jednym z najbardziej popularnych polskich polityków na portalu Facebook, obserwowało go 780 tys. osób, co jest lepszym wynikiem nawet od prezydenta Andrzeja Dudy (który ma ich 755 tys.). Na jego profilu nie brakowało felietonów, czy tradycyjnie kontrowersyjnych wypowiedzi.

Jak poinformował w czwartek 12 listopada polityk Konfederacji Konrad Berkowicz, Facebook całkowicie usunął stronę Janusza Korwin-Mikke. Poseł na Sejm apelował o przywrócenie strony w imię "pielęgnowania wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru".

Berkowicz zaznaczał jednocześnie, że Facebook jako prywatna strona ma pełne prawo do cenzury. Jednocześnie sam stwierdził, że jako konsument ma prawo stosować nacisk konsumencki i wyrazić swoje zdanie na temat decyzji Facebooka.

1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije 2. Mariusz Czajka twierdzi, że był oszukany przez Marylę Rodowicz. Dziś przez pandemię nie ma za co żyć, pomoże mu inna artystka 3. Nowe 500 plus wypłacą na smartfona. Z wnioskiem trzeba się jednak pospieszyć

Berkowicz zorganizował na Facebooku wydarzenie, które nazywa się "Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!". Do tej pory zainteresowanie akcją wyraziło około 8,7 tys. użytkowników.

- Z kompletnie niezrozumiałych powodów Faszyści&Bolszewicy usunęli mi stronę - komentował sam Janusz Korwin-Mikke na Twitterze.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gliński komentuje wypowiedź Tuska dotyczącą reparacji od Niemiec: ”Tak odpowiada menel”
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]