BiznesINFO.pl
667f6cfeb00ee77f6c40cb76b00b04c0

Materiał zewnętrzny

Jakie meble biurowe mogą poprawić wydajność Twoich pracowników?

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Miony rok upłynął dużej części pracowników biurowych na pracy zdalnej. W wielu przypadkach szło to także w parze z małą aktywnością fizyczną. W zmianie tej postawy nie ułatwiały także pozamykane siłownie z powodu pandemii koronawirusa. Spędzanie czasu w dużej mierze w zaciszu własnego domu mogło przyczynić się do pogorszenia kondycji. Nie zmienia to jednak faktu, że wiosna to dobry moment do próby zmiany własnego postepowania i zatroszczenia się o własne zdrowie. Jak się okazuje możesz także z powodzeniem zadbać o swoją formę także w biurze. Jeżeli należysz do grona pracowników biurowych - poniższy wpis dostarczy Ci kilku inspiracji, dzięki którym będziesz mógł zacząć wprowadzanie sukcesywnych zmian.

  1. Twoje zdrowie jest najważniejsze!

  2. Aktywne krzesła to biurowa przyszłość.

  3. Zakupy mebli biurowych online - wygoda i komfort.

  4. Zadbaj o wyposażenie biura - to zaprocentuje!

Twoje zdrowie jest najważniejsze!

Czujesz, że Twoja kondycja uległa pogorszeniu? Nie przepadasz za aktywnością fizyczną, a może nie masz na nią czasu po godzinach etatowej pracy? Niezależnie od tego, jakie są Twoje motywacje i obiekcje w kwestii aktywności fizycznej - coraz częściej to także pracodawca wychodzi z inicjatywą. Polega to choćby na dofinansowaniu karty Multisport, która pozwala otworzyć dostęp do siłowni i innych atrakcji rekreacyjnych w Twojej okolicy. W wielu przypadkach tacy uświadomieni pracodawcy lub osoby zarządzające przestrzenią biurową dbają także o to, aby wygospodarować w firmie miejsce przeznaczone do aktywności fizycznej. Przykład może stanowić choćby ćwiczenie na firmowym rowerze stacjonarnym - już kilka minut takich systematycznych sesji może pozwolić Ci w zmianie nawyków i poprawie kondycji. Takie sprzęty znajdziesz na https://www.ajprodukty.pl/.

Poza takimi sprzętami do ćwiczeń warto także sięgnąć po podstawowe sprzęty, które są codziennie wykorzystywane przez pracowników biurowych. Mowa tu o biurkach - możliwość korzystania z takich regulowanych mebli to ulga i wygoda. Kolejny przykład stanowi wygodne krzesło z regulacją oparć i podłokietników. Nie bez znaczenie pozostaje także zwrócenie uwagi na to, aby pracownicy patrzyli na ekran pod odpowiednim kątem - zamiast spoglądania w górę wskazane jest delikatne pochylanie głowy. W dalszej perspektywie pozwoli Ci to uniknąć uporczywego bólu karku.

Aktywne krzesła to biurowa przyszłość

W niedalekiej przyszłości z pewnością coraz większa rzesza osób spotka się z pojęciem aktywnych krzeseł. Mowa tu szczególnie o pracownikach biurowych, którzy przez większość czasu spędzają swoją codzienność właśnie na pracy siedzącej. Z kolei nie od dziś wiadomo, że długie przebywanie w takiej pozycji nie przynosi korzyści zdrowotnych - wręcz przeciwnie! Sprzyja nadwadze i bólom kręgosłupa. Jest jednak pewne rozwiązanie na ten stan rzeczy - krzesła siodłowe mogą stanowić receptę na wiele z tych problemów. Dlaczego tak się dzieje? Otóż ich konstrukcja została opracowana właśnie w taki sposób, aby aktywizować osobę do nowego sposobu siedzenia w postaci wymuszenia przyjęcia określonej postawy. To z kolei stanowi przepustkę do wzmocnienia pleców i nóg. Takie codzienne małe kroki pozwolą zmienić codzienne nawyki i zaprocentować w przyszłości. 

Jak wykorzystać tę wiedzę? Jeśli np. troszczysz się o swój zespół i współpracowników - zamów pilotażowo kilka takich krzeseł. Osoby, które entuzjastycznie reagują na zmiany z pewnością docenią taką możliwość i staną się cichymi ambasadorami Twojego pomysłu. Taka inwestycja w zdrowie się opłaci!

Zakupy mebli biurowych online - wygoda i komfort

Jednolite meble biurowe w Twojej firmie to synonim klasy i elegancji. Jeżeli Twoim celem jest zapewnienie spójnego wyglądu poszczególnych pokoi - warto wyposażyć wszystkich pracowników w takie same krzesła oraz stoły. Regulacja wysokości blatu przyniesie wiele wygody osobom, które na co dzień wykonują swoją pracę głównie za biurkiem.

Jeśli zależy Ci także na szerokich możliwościach wyboru oraz atrakcyjnych cenach - warto skorzystać o oferty sklepu internetowego. Możesz liczyć na wiele opcji zakupu mebli w różnych wariantach. To wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Co więcej, sięgając po produkty dostępne w takim e-sklepie możesz także spodziewać się aktualnej oferty oraz nowości, które nie zawsze są dostępne w sklepach stacjonarnych lub cechuje je wysoka cena. 

Zadbaj o wyposażenie biura - to zaprocentuje!

Powyższy poradnik uzasadnia, że zdecydowanie warto przyłożyć odpowiednią wagę to wyposażenia biura. Regulowane stoły oraz aktywne krzesła - to wszystko przełoży się na lepszą wydajność Twoich pracowników. Ergonomia pracy jest naprawdę ważna, dlatego koncentracja na pracownikach i ich potrzebach powinna być jednym z Twoich priorytetów. Zapobieganie popularnym dolegliwościom przyczyni się finalnie do lepszej wydajności Twojego zespołu. Inwestycja w ludzi zawsze jest opłacalna. To wyjaśnia, dlaczego warto zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie biura. Jest to zakup na kilka lat, dlatego warto kierować się solidnymi materiałami oraz sprawdzonymi dostawcami.

Tekst zewnętrzny

Podobne artykuły

Praca

Na czym polega marketing relacji i czym się wyróżnia?

Czytaj więcej >
W te wakacje wielu pracowników będzie miało krótszy urlop

Praca

Obniżony etat, to nie jedyny problem kryzysu. Zaważy to także na twoim urlopie

Czytaj więcej >
pixabay, Fz

Praca

Płaca minimalna na poziomie 3 tys. zł. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Praca

Emerytury stażowe. Solidarność złoży projekt ustawy w Sejmie

Czytaj więcej >
pixabay, jannonivergall

Praca

Ukraińcy mogą zarobić więcej od Polaków. Pracodawcy skłonni im lepiej zapłacić

Czytaj więcej >
Biedronka proponuje 2 w 1. Będzie szukać pracowników do pracy w kurortach.

Praca

Biedronka rekrutuje do pracy w nadmorskich kurortach. Sieciówka kusi wakacjami połączonymi z pracą

Czytaj więcej >