BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jaki biznes w Warszawie? Co się opłaca robić w stolicy

16 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Jaki biznes w Warszawie opłaca się otworzyć? Jakiego typu firmy potrzebne są w stolicy? Przedstawiamy kilka naszych propozycji na rentowny biznes w dużym mieście.

Jaki biznes w Warszawie warto otworzyć? Duże miasta żyją wielkimi pomysłami, a niektóre z nich mogą dotyczyć założenia małej firmy. Warszawa, czy inne miasta wojewódzkie mogą być świetnym środowiskiem dla początkujących firm. 

Jaki biznes w Warszawie? 5 pomysłów

1. Food track

Bar na 4 kółkach to bardzo kuszący pomysł na biznes. Wymaga zdobycia kilku pozwoleń, jednak daje swobodę przemieszczania się tam, gdzie może być najwięcej klientów chętnych na zjedzenie czegoś dobrego. Perspektywa “mobilnej firmy” przyciąga kolejnych przedsiębiorców, którzy jednak zgodnie twierdzą, że to wymagający i uzależniony od pogody biznes.

2. Planowanie wydarzenia

Planowanie wydarzeń to coś, za co ludzie są gotowi zapłacić naprawdę niezłe pieniądze, szczególnie w Warszawie. Kiedy ktoś organizuje wydarzenie, po prostu chcą cieszyć się imprezą z resztą swoich gości i nie spędzać czasu w kuchni przygotowując jedzenie lub bawiąc się aranżacją i dekoracją miejsca zabawy. Dlatego planista imprez to świetny pomysł na biznes w dużym mieście, gdzie zawsze dużo się dzieje. Wraz ze swoim zespołem będziecie planować menu, dekoracje, napoje i cały przebieg imprezy. Reklama w mediach społecznościowych ze zdjęciami z poprzednich wydarzeń z pewnością pomoże w rozwoju Twojej firmy.

3. Warsztat samochodowy

Wielu warszawskich kierowców skarży się na problem z warsztatami samochodowymi. Najgorzej sytuacja wygląda w dzielnicach, które intensywnie się rozbudowują, np. Białołęce czy Ursusie. Do otwarcia własnego warsztatu nie trzeba mieć specjalnych uprawnień, a taką firmę można otworzyć w swoim garażu, o ile spełnia techniczne wymogi. 

4. Specjalista od marketingu internetowego i social mediów

Każda firma potrzebuje dzisiaj marketingu i osoby, która obsługuje media społecznościowe, ale nie każdą firmę stać na to, żeby zatrudnić do tego specjalistów na stałe, dlatego outsourcing takich zadań jest ostatnio tak popularny, a firm oferujących takie usługi wcale nie jest tak dużo.

5. Firma wykończeniowa

Rynek mieszkaniowy w Warszawie oraz innych dużych metropoliach przeżywa wielki boom. Buduje się coraz więcej mieszkań i coraz więcej osób kupuje mieszkania. Firma, która pomoże wykańczać je na pewno nie będzie narzekać na brak klientów.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >