ING i mBank z ofertą kredytów hipotecznych
Wikipedia/JiriMatejicek
Autor Radosław Święcki - 13 Października 2020

Banki prześcigają się w zachęcaniu. W ING, mBank czy Pekao już dawno nie było tak atrakcyjnie

ING Bank Śląski, mBank czy Pekao prześcigają się w promocyjnych ofertach mających zachęcić klientów do korzystania z kredytów hipotecznych. Trzeba się jednak decydować szybko, gdyż część z nich trwa tylko do końca października.

ING, mBank, Pekao i inni walczą o klientów

ING Bank Śląski, mBank, ale też Pekao przedstawiły w ostatnim czasie atrakcyjne oferty mające zachęcić klientów do korzystania z kredytów hipotecznych. Czasu jest niewiele, bo część ofert kończy się wraz z końcem miesiąca.

Najdłużej, bo do 22 listopada, potrwa rozpoczęta w tym tygodniu [12 października] akcja ING Banku Śląskiego “Najlepiej na swoim”. Jak informuje Bankier.pl, by skorzystać z promocyjnych warunków otrzymania kredytu, należy złożyć w tym czasie kompletny wniosek o finansowanie lub wykonać ten krok w okresie ważności formularza informacyjnego z promocyjnymi stawkami.Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Zainteresowany kredytem klient musi posiadać (lub założyć przed podpisaniem umowy o finansowanie) rachunek osobisty w banku ING, deklarując jednocześnie, że comiesięczne wpływy wyniosą co najmniej 2 tys. zł. Ponadto, przynajmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego.

Klienci mają do wyboru następujące warianty promocji: „Łatwy start” z marżą 1,99 pp. i zerową prowizją, a także „Lekka rata” z marżą 1,85 pp. i prowizją 1,85 proc. W pierwszym wariancie oprocentowanie wynosi obecnie 2,99 proc., zaś w drugim 2,85 proc. Portal zauważa, że w poprzedniej edycji promocji (zakończyła się 11 października) marże i stawka prowizji w wariancie “Lekka rata” były wyższe o 0,10 pkt proc., zaś w przypadku “Łatwy start” stawka marży jest niższa o 0,11 pkt proc.

Popularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półkiPopularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półkiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wicepremier wygadał się podczas wywiadu. W czwartek nowe obostrzenia, znamy już plany
2. Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
3. Setki produktów zmienią skład, uważnie czytaj etykiety w sklepach. Szykuje się rewolucja w żywności

Ukradkiem wprowadzili nowy obowiązek. Nie zadbasz o jeden papierek a zapłacisz 5 tys. złotych karyUkradkiem wprowadzili nowy obowiązek. Nie zadbasz o jeden papierek a zapłacisz 5 tys. złotych karyCzytaj dalej

“Bliżej swojego domu” - mBanku goni ING

Jeśli chodzi o mBank to do 29 października br. klienci mogą skorzystać z promocji kredytów hipotecznych pod hasłem „Bliżej swojego domu”. Minimalna kwota kredytu to, jak podaje Bankier.pl 100 tys. zł. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie finansowania, natomiast klient musi przystąpić do ubezpieczenia na życie i opłacać składki przez co najmniej 5 lat. Składka pobierana jest co miesiąc, w wysokości 0,045 proc. salda zadłużenia. Warto podkreślić, że warunki akcji są zróżnicowane w zależności od statusu klienta.

Osoby, które nie są klientami mBanku lub nie należą do segmentu Active lub Intensive, mogą liczyć na marżę obniżoną do poziomu: 2,45 pp. – przy wkładzie własnym równym co najmniej 20 proc., bądź 3,10 pp. – przy wkładzie własnym poniżej 20 proc.

Co oferuje Pekao?

Również do końca października obowiązuje oferta promocyjna Banku Pekao pod hasłem „Dni otwarte kredytu mieszkaniowego”. Osoby, które w tym czasie otrzymają formularz informacyjny, mogą w terminie jego ważności złożyć wniosek, natomiast umowa kredytowa powinna zostać zawarta najpóźniej 14 stycznia przyszłego roku. W ramach sprzedaży krzyżowej klient musi m.in. posiadać albo zawrzeć umowę o rachunek typu ROR wraz z kartą debetową zasilany regularnymi miesięcznymi wpływami, aktywować dostęp do rachunku za pośrednictwem PeoPay lub Pekao24, wyrazić zgody marketingowe w zakresie przetwarzania danych osobowych oraz marketingu bezpośredniego, posiadać/nabyć kartę kredytową, czy zakupić ubezpieczenie spłaty kredytu (CPI) dla oferty z ubezpieczeniem spłaty i zakupić ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Po spełnieniu powyższych warunków klient może liczyć na marżę kredytową w wysokości 1,95 pp. (z prowizją 1,25 proc.) lub 2,05 pp. (z zerową prowizją). Minimalny wkład własny wynosi 15 proc., a w przypadku lokali i domów o powierzchni powyżej 80 mkw. jest to 20 proc.

Osoby zdecydowane na kredyt mogą przebierać nie tylko w ofercie ING Banku Śląskiego, mBanku czy Pekao, ale również w innych bankach. Sektor bankowy ponownie otwiera się na klientów.

Ile zarabia Iga Świątek? Polka już może liczyć fortunęIle zarabia Iga Świątek? Polka już może liczyć fortunęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski rozpętał nowy zamęt wśród Polek i Polaków. Sam sobie zaprzecza i już się pogubił
  2. Małe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcja
  3. Z pewnością i ty masz konto. Opłaty właśnie wystrzeliły, rachunki cię zaskoczą
  4. Popularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półki
  5. Już ponad 200 tys. Polaków na kwarantannie. Nie wszyscy wiedzą, że przysługują im dodatkowe pieniądze
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany
Popularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półkiPopularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półkiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News