Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > ING Bank Śląski i PKO BP przeprowadzą prace serwisowe. Klientów czekają spore utrudnienia
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 30.04.2021 02:00

ING Bank Śląski i PKO BP przeprowadzą prace serwisowe. Klientów czekają spore utrudnienia

BiznesInfo
BiznesInfo

PKO BP i ING Bank Śląski poinformowały o planowanych pracach serwisowych w najbliższych dniach. Klienci muszą być gotowi na spore utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej. Ale to nie wszystko - sprawdźcie, jakie usługi będą niedostępne i jak długo potrwają przerwy techniczne w PKO oraz ING.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy zostaną przeprowadzone prace serwisowe

  • które usługi będą niedostępne

  • jak długo potrwają przerwy techniczne

PKO BP przeprowadzi prace serwisowe

Przyjrzyjmy się zatem jakie utrudnienia czekają klientów PKO BP. Jak podaje bank w oficjalnym komunikacie w niedzielę 2 maja od godz 0.30 do godz. 5.00 nie będzie można korzystać zarówno z serwisu internetego jak i telefonicznego iPKO i iPKO biznes. W tym czasie nie będą działać także aplikacja iPKO biznes, funkcja otwartej bankowości. Jakby tego było mało, to podczas przerwy technicznej klienci nie będą mogli płacić sklepach internetowych za pomocą usługi Płacę z iPKO.

PKO BP tłumaczy, że podczas prac serwisowych aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą funkcji BLIK. Bank dodaje, że wszystkie karty, w tym najpowszechniejsza karta debetowa PKO Ekspres będą działać normalnie.

PKO BP dodaje w komunikacie, że w poniedziałek 3 maja w godz. 0.30-4.30 mogą wystąpić krótkie utrudnienia w korzystaniu z iPKO i iPKO biznes oraz aplikacji IKO i iPKO biznes. Na koniec bank zwraca się do klientów z prośbą by wszyskie istotne transakcje wykonać wcześniej, tak by uniknąć komplikacji.

ING Bank Śląski także serwisuje

Prace serwisowe odbędą się także w ING Bank Śląskim. Jak czytamy w komunikacie banku, w nocy z 3 na 4 maja 2021, czyli z poniedziałku na wtorek od godz. 23.30 do 4.00 mogą pojawić się problemy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach ING oraz Planet Cash.

Poza tym klienci ING muszą być gotowi na utrudnienia w nocy z wtorku 4 maja na środę 5 maja w godz. od 0.00 do 1.00. ING wyjaśnia, że w tym czasie serwisanci banku będą pracować nad poprawą działania 3D Secure. W konsekwencji mogą wystąpić trudności w płatnościach kartą w internecie, które obejmuje mechanizm 3D Secure.